SuperCycling.cz

Valverde září. Byl nejlepší i Kolem Abú Zabí

25. 2. 2018, 18:34

Alejandro Valverde je v úvodu sezóny 2018 k nezastavení. Poté, co před nedávnem vyhrál etapák Kolem Valencie a byl druhý na Vuelta a Murcia, nenašel přemožitele ani na WorldTour  závodě Kolem Abú Zabí.

baanabednzabiii

O svém prvenství rozhodl 37letý lídr španělského Movistaru triumfem v nedělní královské etapě, která končila na kopci Jebel Hafeet. Jediný Čech na startu závodu Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) skončil 14., když na Valverdeho ztratil 1:42 min.

Valverde do posledního dějství nastupoval z osmé pozice. Po sobotní časovce ztrácel na jejího vítěze a nového lídra Rohana Dennise z BMC 24 vteřin. Ovšem nic neponechal náhodě.

Ze skupiny favoritů nastoupil necelé 3 km před cílem, během chvilky dojel Miguela Ángela Lópeze, jenž jel na čele sám. Oba pak pokračovali společně, aby zkušený Španěl po spurtu vedoucí dvojice oslavil prvenství v etapě i celkovém pořadí.

verdevyhralazabi

„Jsem moc šťastný. Tým pro mě po celý závod odváděl dokonalou práci. I dnes mě výborně chránil a v podstatě jsem mohl zaútočit, když jsem potřeboval. Po sobotě jsem na tom byl celkem dobře a věřil jsem, že to mohu v poslední etapě vybojovat,“ prozradil Valverde.

„Je to pro nás první WorldTour vítězství v sezóně a jsme za to všichni rádi. Myslím, že únor byl z naší strany hodně dobrý a dodá nám to sebevědomí do dalších závodů,“ přiznal Valverde.

Jeho dalším startem by měl být etapový závod Kolem Katalánska. „Ale je možné, že před ním ještě něco do programu přiřadíme. Třeba Strade Bianche,“ prozradil.

Roman Kreuziger byl s konečným 14. místem celkem spokojen. V celkovém pořadí byl nejlepším ze závodníků stáje Mitchelton-Scott. Lídr Simon Yates totiž v poslední etapě ztratil 10 a půl minuty.

„V závěru se mu neudělalo dobře a byl mimo hru,“ uvedl český cyklista. „Já tam zůstal a jel jsem to jako časovku. Valverde letěl jako raketa, klobouk dolů před ním. Sjíždět minutu rozhodně nebylo jednoduché,“ vysekl poklonu vítězi.

„Já odjíždím z Abú Zabí s daleko lepšími pocity než vloni. Věřím, že se po návratu domů stabilizuji v zimě a dalším závodem pro mě bude Paříž-Nice,“ dodal.

¨

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.