SuperCycling.cz

Valverde už zase vyhrává, Kreuziger byl 14.

1. 2. 2018, 22:08

Alejandro Valverde z Movistaru ovádl ve spurtu vedoucí tříčlenné skupiny 2. etapu závodu Kolem Valencie a oblékl dres lídra. Slavil také své první vítězství od zranění z úvodní časovky na loňské Tour, kdy si při pádu zlomil čéšku a kotník.

balavezlutva

V etapě s pěti kategorizovanými kopci si dobře vedl i Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), jenž přijel do cíle ve druhé skupině na 14. místě, jeho stájový kolega Adam Yates skončil 10. Za vedoucím triem zaostali o 19 vteřin.

Etapa se rozhodla v nejprudší části stoupání Garbi, jehož vrchol byl 30 km před cílem. Některé pasáže měly až 22% sklon. Dlouho to kontroloval Team Sky pro svého lídra Wouta Poelse, ale 3 km pod vrcholem atakoval Dán Jakob Fuglsang z Astany, vzápětí se za ním přihnal jako uragán Valverde.

Náskok neměli velký. „Mysleli jsme si, že se to sjede,“ přiznal po etapě Kreuziger. Ve sjezdu se na vedoucí duo dotáhl ještě Fuglsangův týmový kolega Luis Leon Sánchez. „Špatně jsme to v tu chvíli vyhodnotili,“ litoval Kreuziger.

Se svým výkonem však byl poměrně spokojen. „Byl jsem tam poměrně dobře, je to povzbuzení do dalších dnů,“ dodal.

Závěr etapy nakonec rozhodl spurt vedoucí trojice. Astana tam sice měla početní převahu, ale starý lišák Valverde se zaskočit nenechal, nasadil k dlouhému sprintu a uhájil prvenství před krajanem Sánchezem.

balavallke2

V pelotonu asi nebyl nikdo, kdo by Valverdemu prvenství nepřál. Tenhle sedmatřicetiletý borec se dokázal famózním způsobem vrátit do kolotoče závodů. „Po tom všem, čím jsem si během posledních několika měsíců prošel, mi tohle vítězství udělalo opravdu velikou radost,“ přiznal Valverde.

„Na posledním kopci jsem cítil, že mám dobré nohy, tak jsem to zkusil. Ve sjezdu nás dojel Luisle (Sánchez) a dobře jsme spolupracovali. Byli jsme tam tři silní závodníci a díky tomu to vydrželo do cíle. Bylo zvláštní spurtovat proti kamarádovi, ale mám radost, že jsem to zvládl,“ řekl Valverde.

V pátek je na programu týmová časovka na 23 km, v sobotu pak královská horská etapa. „Jsem rád, že jsme dnes něco získali na další soupeře. V časovce jsou lepší týmy než my, ale díky tomu nemusíme přehnaně riskovat na té docela nebezpečné trase. Věřím, že budeme ve hře, abychom v sobotu bojovali o celkové vítězství,“ dodal.

cesivalennnnnn

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.