SuperCycling.cz

Valverde s Thomasem si užívali japonské Saitama Criterium

4. 11. 2018, 13:51

V duhovém dresu startující Španěl Alejandro Valverde (Movistar) vyhrál v Japonsku tradiční Le Tour de France Saitama Criterium. Druhý skončil v závodě pořádaném společností A.S.O. vítěz Tour 2018 Geraint Thomas (Sky), třetí byl domácí Jukija Araširo (Bahrain-Merida).

baluasgtama

Výsledky na podobných akcích jsou až druhořadé. Pořadí je většinou domluveno a jedná se v první řadě o show. A tu umějí organizátoři Tour udělat skvělou. I díky fantastickým japonským fanouškům, kteří v Saitamě přivítali největší hvězdy světové cyklistiky už pošesté.

hvzdynatam3

A všichni závodníci si to užívali. Kromě Valverdeho s Thomasem dorazili do Japonska i další skvělí cyklisté: Vincenzo Nibali, Marcel Kittel, Alexander Kristoff, Matteo Trentin, Wout Poels, Jonathan Castroviejo a další. Nechyběl ani pan cyklistika minulých let  Alberto Contador, jenž už aktivní kariéru ukončil. Kristoff vyhrál sprinterskou soutěž, Nibali vrchařskou a mistr Evropy Trentin zase získal cenu pro nejaktivnějšího jezdce.

prdelnasaitam

„Pro mě je fantastické tady vyhrát. Užíval jsem si to, protože jde o moje první vítězství v dresu mistra světa,“ prozradil Valverde. „Byla tu skvělá atmosféra se spoustou fanoušků. Startoval jsem tady už při prvním ročníku a i teď podruhé jsem si to neskutečně užil,“ dodal.

bauasaitam

„Bylo to ale hodně těžké. Postupně jsem se začal cítit lépe, tak jsem vyčkával až na závěr. Jenže Valverde je ve sprintu jiná liga, takže jsem moc šancí neměl. I tak to byla nádherná akce a užil jsem si to. Kvůli atmosféře mi to připomínalo závody v Británii,“ prozradil Geraint Thomas.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.