SuperCycling.cz

Valverde oblékl dres lídra, Hirt nejlepším Čechem

24. 3. 2017, 21:35

Alejandro Valverde byl odměněn za výkony i aktivitu během dosavadního průběhu závodu Kolem Katalánska. Po nástupu na posledních dvou kilometrech v královské etapě s cílem na vrcholu Lo Port přijel do cíle osamocen s náskokem 13 vteřin před dvojicí Chris Froome, Alberto Contador, a oblékl dres lídra.

tenbbalacolalaa

Ten mu přepustil Tejay van Garderen, který skončil až 22. s odstupem 1:53 min. a spadl na šesté místo. Valverde nyní vede o 21 sekund před Froomem, Contador ztrácí 47 vteřin.

Vítězství i dres lídra jsou pro mě hodně speciální po tom všem, co se tady stalo,“ narážel Valverde na dodatečnou minutovou penalizaci všech závodníků Movistaru po týmové časovce. „Tyhle věci, které se stávají mimo závody, nemáme moc rádi. Snažíme se bavit fanoušky závoděním a dnes jsme to ukázali. Tohle se počítá,“ dodal lídr Movistaru.

Skvělý výkon španělské stáje podtrhl 23letý Marc Soler, který skončil čtvrtý a stejná příčka mu patří v průběžném pořadí. Navíc vede soutěž o nejlepšího mladého závodníka.

balajeliderrr

„Pro celý náš tým to byl spektakulární den. Kluci odvedli skvělou práci a jsem rád, že jsem to mohl dobře dokončit. V cílovém stoupání pro mě fantasticky pracovali Rubén Fernández a Marc Soler. Já cítil od začátku kopce, že mám dobré nohy a poprosil jsem je, aby jeli co nejtvrdší tempo, dokud budou moci. Na posledních dvou kilometrech už jsem to vzal na sebe a vyšlo to skvěle,“ jásal Valverde.

Z českých cyklistů potvrdil své vrchařské kvality Jan Hirt (CCC Sprandi), který skončil 17. se ztrátou 1:31 min. a poskočil na průběžné 20. místo.

tenhirtcopirt

Úplně podle představ dnešek nevyšel Ondřeji Cinkovi (Bahrain Merida), jenž byl 31. (+2:46). „Byla to velmi tvrdá etapa. Pod kopcem jsem měl dobrou pozici, ale ti vpředu prostě byli rychlejší a ujeli mi. I tak je to pro mě velká zkušenost a vidím, že se musím spoustu věcí učit,“ uvedl Cink.

Sportovní ředitel jeho týmu Vladimir Miholjevič měl pro českého lídra jen slova chvály. „Musíme si uvědomit, že Ondřej je na silnici úplným nováčkem a ti vpředu jsou nejlepší závodníci světa, kteří už několik let vyhrávají ty nejlepší závody. Je téměř nemožné, aby je hned porážel. Držel se dobře a je to pro něj skvělá zkušenost směrem k dalším závodům.“

icesicopesiii

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.