SuperCycling.cz

Valverde lítá jako raketa. Šestý triumf sezóny!

20. 3. 2018, 22:17

Je teprve 20. března a za 6 vítězství by mnozí cyklisté byli nadšeni na konci sezóny. Ne tak nestárnoucí Alejandro Valverde. Tenhle bourák z Movistaru, jemuž bude za měsíc 38, vyhrál ve spurtu 2. etapu Kolem Katalánska a slavil už 6. prvenství v sezóně. A pro Movistar to bylo 9. vítězství v roce 2018.

balagravakata

Dnes si v poměrně těžkém spurtu ve Vallsu, jehož část byla do mírného kopce, poradil se zbytkem startovního pole. Druhý skončil Daryl Impey (Mitchelton-Scott), třetí Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe). Z dvojice startujících Čechů byl Jan Hirt z Astany 69. v čase vítěze, Daniel Turek (Israel Cycling Academy) ztratil na 109. místě 49 sekund.

Pro Valverdeho odvedl v samém závěr spoustu práce stájový kolega José Joaquín Rojas, jenž sám dojel sedmý. „Ten dojezd mírně do kopce jsem dobře znal. A říkal jsem si, že by to nakonec mohla být etapa pro mě. Vyhrál jsem ve Vallsu po sólovém nástupu, ale ve spurtu... Jsem příjemně překvapen, ale bylo to dáno i tím, že řada sprinterů v kopci odpadla,“ přiznal Valverde.

onmadressss

„Pokaždé je krásné vyhrát v tomto městě a vzdát tak čest památce našeho přítele Xaviho Tonda,“ zmínil bývalého španělského cyklistu, rodáka z Vallsu, jenž před 7 lety tragicky zahynul doma v garáži, když se mu zasekla vrata a rozmačkalo ho auto, které se rozjelo.

„A taky jsem vyhrál pro svého syna Ivána, který si minulý víkend zlomil při fotbale klíční kost. Doufám, že mu moje vítězství přinese trochu radosti a dodá mu sílu,“ prozradil Valverde.

Už zítra je na programu těžká etapa s dojezdem na kopec. „Mám dres lídra poměrně brzy, ale dokážu s tím žít a budu ho chtít udržet,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.