SuperCycling.cz

Vakoč zraněn při tréninku v JAR, je v nemocnici

26. 1. 2018, 15:14

Smutná zpráva přišla z Jihoafrické republiky. Petr Vakoč byl spolu se svým týmovým kolegou z Quick-Step Floors Laurensem De Plusem ve čtvrtek při tréninku zezadu sražen projíždějícím náklaďákem a oba skončili v nemocnici.

petr-kezra

Byl s nimi ještě Bob Jungels a k incidentu přijel po chvíli i trenér Koen Pelgrim. Vakoč i De Plus skončili na zemi a poté byli rychle dopraveni do nemocnice v Nelspruitu.

Bohužel, Petr dopadl podle tiskové zprávy belgické stáje daleko hůře. Rentgen ukázal, že má několik zlomených obratlů a bude muset na operaci, které se podrobí ještě dnes. De Plus vyvázl s řadou odřenin a nepatrným poškozením ledvin a plíce. V nemocnici zůstane několik dní na pozorování a pak bude propuštěn.

Oba závodníci byli po incidentu při vědomí. Co se přesně stalo, popsal Bob Jungels, jenž vyvázl nezraněn. „Jeli jsme společně a já náhle uslyšel hlasitý křik a během pár vteřin jsem viděl Laurense i Petra na zemi. Neviděl jsem ten náklaďák zezadu, podle mě je musel trefit zrcátkem nebo možná i levou přední částí auta (v JAR se jezdí vlevo - pozn. aut.), popsal Jungels, jenž jel podle všeho první.

vakojede18

„Okamžitě jsem jel k nim a viděl, že jsou zraněni. Proto jsem s nimi raději nijak nehýbal. Přiběhla k nám jedna paní, co stála u silnice, a pomohla nám zavolat sanitku. Já s trenérem jsme se na kluky snažili mluvit. Bylo strašně těžké je takhle vidět, ale doufám, že se z toho brzy dostanou. Přeji jim brzké uzdravení,“ dodal Jungels.

Tým další podrobnosti v tuto chvíli zveřejňovat nebude a média žádá o respektování soukromí závodníků.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.