SuperCycling.cz

Vakoč září! Ve Francii vyhrál dvakrát během víkendu!

28. 2. 2016, 20:44

Hvězda Petra Vakoče během tohoto víkendu naplno zářila. Cyklista stáje Etixx-Quick Step si podmanil dvě francouzské jednorázovky: v sobotu vyhrál Classic Sud-Ardèche, v neděli nenašel přemožitele při závodě Drome Classic!

vako-cil-drom

„Tajně jsem doufal, že by se mi to mohlo podařit, protože jsou to typy závodů, které mi perfektně sedí. Po sobotě jsem si dost věřil. Měl jsem splněno, šel jsem do závodu bez stresu a vyšlo to skvěle,“ řekl Supercycling.cz Petr Vakoč.

Má za sebou fantastický víkend, před ním navíc skončil celkově druhý na etapáku Tour La Provence a francouzskou misi začal pátou příčkou na Tour du Haut Var. „V týmu byli všichni nadšeni. Když jsem byl dnes na pódiu, říkali mi, že jsem první v historii, kdo v jednom roce vyhrál obě tyhle jednorázovky. Takovýhle double, to je nádhera,“ tvrdil nadšený Vakoč.

vako na bedn drom

„Opravdu to považuju za velký úspěch. Nejsou to sice WorldTour závody, ale i tak tu bylo plno dobrých lidí z BMC, Oriky, FDJ nebo AG2R. Mám z toho velkou radost. I proto, že šlo o moje první vítězství v jednorázovkách, když nepočítám mistrák. Ve spurtu jsem je vyhrál vůbec poprvé,“ prozradil lídr stáje Etixx-Quick Step.

Závod byl podobný tomu sobotnímu, to znamená řada krátkých prudkých kopců a úzké silnice. „Věděl jsem, že když budu ve správný čas na správném místě, mám šanci. Po sobotě jsem měl dost sebevědomí,“ přiznal Vakoč.

A jak viděl samotný průběh závodu? „Nejvíc práce dnes odvedl tým FDJ. Závodit se naplno začalo posledních 50 kilometrů. Kluci z týmu znovu výborně pracovali a starali se o to, abych do kopců najížděl vpředu. V tom nejdelším kopci odjel od nás De La Cruz s pár dalšími lidmi, v následujícím kopci k nim dojel Brambilla. Já jel v další skupině a snažil jsem se šetřit síly na úplný závěr,“ popisoval.

dalsi vako drom

„Věděl jsem, že musím najet co nejlíp do poslední stojky. Měla asi 400 metrů, ale byl tam dvacetiprocentní sklon. Nejdřív vyrazil dopředu Bakelants a já jsem šel po něm. Nahoře jsme měli menší náskok. Pak následoval technický sjezd a asi 500 metrů rovinka do cíle. Bakelants jel z první pozice a já věděl, že musím nastoupit před poslední zatáčkou,“ řekl Vakoč.

Start i cíl byl ve stejném městě, tak si byl závěr ráno projet. „Ale asi jsem v té poslední zatáčce dostatečně nezrychlil a Bakelants mi to tam poslal vnitřkem. Najížděl jsem z druhé pozice, ale dokázal jsem se ještě zmáčknout, zrychlit a vybojovat vítězství,“ přiznal. „I když ten závěr nebyl takový, jak jsem si plánoval, vyšlo to na jedničku,“ dodal Vakoč.

Hned po závodě se s De La Cruzem vracel autem do Španělska, kde bude v Gironě trénovat. „V sobotu pojedu Strade Bianche i se Štybym, který tam obhajuje vítězství, tak bude určitě naším lídrem,“ prozradil. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.