SuperCycling.cz

Vakoč vede žebříček Europe Tour!

29. 2. 2016, 22:17

Fantastické výsledky v uplynulém týdnu katapultovaly Petra Vakoče do čela žebříčku Europe Tour. Díky dvěma vítězstvím na francouzských jednorázovkách Classic Sud Ardèche a Drome Classic navíc poskočil na skvělou 4. příčku v aktuálním žebříčku UCI, kde si polepšil o 102 míst!

vako-smich-po-ranki

„Kouká se na to hezky,“ reagoval Vakoč na aktuální žebříčky. Úřadující mistr republiky je prvním Čechem v historii, který žebříček Europe Tour vede. Hlavně jeho zásluhou je i v pořadí zemí Česká republika v elitní desítce, když jí patří devátá pozice. Dalším nejlepším Čechem v ET je Vakočův stájový kolega z Etixx-Quick Step Zdeněk Štybar (70.).

Světovému žebříčku zatím kralují Australané, především díky úspěchům na Tour Down Under, zahajovacím závodě sezóny WorldTour. Vede Simon Gerrans (Orica-GreenEDGE) s 755 body před Richiem Portem (BMC, 485), třetí je Ital Diego Ulissi z Lampre-Merida (455) i díky 2. místu na nedělní GP di Lugano. Čtvrtý Vakoč má na kontě 410 bodů.

Vítěz úvodní kostkové klasiky Omloop Het Nieuwsblad, Belgičan Greg van Avermaet (BMC), poskočil v žebříčku UCI ze 43. na 9. místo a jeho krajan Jasper Stuyvens (Trek-Segafredo), který v neděli ovládl Kuurne-Brusel-Kurrne, je nyní 25. Dosud figuroval na 416. místě!

Žebříček UCI si můžete prohlédnout ZDE, vyselektované pořadí českých závodníků ZDE.

Pořadí Europe Tour ZDE, ranking Čechů ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    1. 3. 2016, 06:34 (před 5 roky)

    Přesně tak. Snad Petrovi taková forma vydrží co nejdéle!

  • Jirka D!
    29. 2. 2016, 22:55 (před 5 roky)

    Je paráda že mu dal Etixx takovej prostor, a je skvělé že toho využil na 100%. Prostě naše nová hvězda!