Vakoč spurtoval znovu osmý, slavil Bouhanni

23. 3. 2017, 21:53

Stejně jako v úvodní etapě obsadil Petr Vakoč (Quick-Step Floors) ve spurtu zkrácené 4. etapy Kolem Katalánska osmé místo. Vítězství vybojoval Francouz Nacer Bouhanni (Cofidis). Mezi favority k žádným změnám v pořadí nedošlo, dál vede Tejay van Garderen (BMC).

tennnaserjepaser

Z Čechů přijeli do cíle v první skupině s Vakočem ještě Jan Hirt (CCC Sprandi), nejlepší v průběžném pořadí Ondřej Cink (Bahrain Merida) ztratil 41 vteřin.

„Bohužel jsem se v posledním kopci před cílem necítil dobře a odpadl jsem. Ale každý den nemůže být perfektní. Zítra je další den, etapa končí na kopci, tak se těším,“ řekl Cink, který zůstal na 30. místě průběžného pořadí.

Etapa měla původně měřit 194 kilometrů, ale kvůli sněžení a chladnému počasí v Pyrenejích byli organizátoři nuceni ji o 60 km zkrátit. Na cyklisty přesto čekala dvě menší stoupání. Vrchol toho posledního (2. kat.) byl 15 km před cílem. Pak už to bylo jen z kopce dolů a závěr po rovině.

Ve sjezdu si naplánoval atak Movistar. Dopředu vyrazil Marc Soler, jehož se chytl David Gaudu (FDJ). Brzy je ve sjezdu docvakl Alejandro Valverde a Chris Froome. Tato čtveřice si vytvořila mírný náskok, ale když se přijelo na rovinu, byli brzy dojeti.

V čelní skupině udrželo několik sprinterů a ve finiši oplatil Bouhanni porážku z úvodní etapy Cimolaiovi. „Jsem šťastný, že mi tým dnes pomohl vyhrát. V první etapě jsem udělal chybu. Porážka o pár centimetrů mě mrzela, proto jsem chtěl strašně uspět,“ řekl sprinter Cofidisu.