SuperCycling.cz

Vakoč spurtoval osmý, vítězství bral Cimolai

20. 3. 2017, 21:57

Petr Vakoč obsadil v úvodní etapě Kolem Katalánska osmé místo. Spurt hlavního pole ovládl Ital Davide Cimolai (FDJ), když o pár centimetrů porazil Francouze Nacera Bouhanniho (Cofidis).

tenvakoussss

Všichni čtyři Češi - kromě Vakoče startují ještě Ondřej Cink, Jan Bárta a Jan Hirt - přijeli do cíle etapy dlouhé 179 km v hlavním poli v čase vítěze. Pro Vakoče šlo o druhé umístění v top 10 v letošním roce, šestý byl na jednorázovce Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Jeho tým Quick-Step Floors navíc vede soutěž týmů, takže do úterní časovky družstev odstartuje jako poslední a bude mít srovnání s největšími rivaly.

Cink, který je lídrem stáje Bahrain Merida, měl po etapě s šesti kategorizovanými kopci dobré pocity. „Na úvod to nebylo jednoduché, pořád nahoru, dolů. Čekalo nás hodně kopců a na konci tvrdý boj o pozice kvůli spurtu. Ale cítil jsem se dobře,“ prozradil.

„Dnes to bylo hlavně o tom našetřit co nejvíc sil na časovku,“ uvedl Alberto Contador, lídr stáje Trek-Segafredo a jeden z velkých favoritů. Ovšem na časovku dlouhou 41,3 km Trek mezi největší favority nepatří. Daleko větší šance mají BMC, Sky nebo Movistar. „Uvidíme, jak budeme schopni s těmi nejlepšími držet krok. Ty odstupy budou pro další vývoj závodu klíčové,“ přidal Contador.

Mezi favority v týmové časovky rozhodně nepatří ani Bahrain Merida, která má ve svém středu i méně zkušené borce. „Bude to hodně těžké. I pro mě je to něco úplně nového, týmovou časovku jedu poprvé. Ale budu se soustředit hlavně na ty další těžké horské etapy,“ prohlásil Cink.

cesinakata1

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.