SuperCycling.cz

Vakoč se bil jako lev, už je osmý. Vyhrál Boom

11. 8. 2017, 21:46

Petr Vakoč předvedl výborný výkon v 5. etapě závodu BinckBank Tour. Pětadvacetiletý Čech z týmu Quick-Step Floors byl jedním z nejaktivnějších mužů v úniku dne, a i když nakonec peloton uprchlíky dostihl, skončil čtrnáctý a v průběžném pořadí se posunul na osmé místo.

vakocomakooo

Petr se do úniku etapy se startem i cílem v nizozemském Sittardu, jejíž část vedla po silnicích Amstelu, dostal po hodině závodu na úvodním kopci. Zaútočil, a následovalo ho šest dalších závodníků. Postupně získali na peloton náskok tří minut.

V závěru je hlavní pole začalo stahovat, ale Vakoč z vedoucí skupiny znovu zaútočil spolu s Michaelem Hepburnem (Orica-Scott) a vyhrál Golden Kilometer bonifications, kde se bralo devět vteřin. Peloton se rozdělil a s čelní skupinou udržel kontakt jen český závodník.

bomcopom

Doskočil k němu mj. týmový kolega Philippe Gilbert, který nakonec skončil šestý. Všem vypálil rybník nástupem 2 km před cílem domácí Lars Boom (LottoNL-Jumbo), který projel cílem sám s náskokem 3 vteřin na další závodníky a stal se novým lídrem závodu. V čele průběžného pořadí má dvousekundový náskok před Peterem Saganem, jenž vyhrál spurt, takže bral druhé místo.

„Začátek byl hodně hektický. Jelo se na úzkých cestách s řadou ostrůvků a patníků. První kopec etapy jsem viděl jako ideální příležitost k útoku. Byla to klasická selekce,“ líčil Petr Vakoč.

„Dobře jsme spolupracovali, ale peloton nám moc velký náskok nepovolil. Když na 25 kilometrech zaútočil Hepburn, šel jsem s ním a dokázal jsem získat ty bonusové vteřiny. Pak nás ta skupina pohltila a já se tam snažil za každou cenu udržet a co nejvíce pomoci Philovi,“ prozradil Vakoč.

Nejšťastnějším mužem dnes byl ale bezesporu Lars Boom. Vždyť vybojoval dlouho očekávané první vítězství sezóny. „Jarní klasiky mi nevyšly podle představ, ale nevzdával jsem se. K tomu, bych se dostal na současnou úroveň, mi hodně pomohlo vysokohorské soustředění v Rakousku. Je skvělé, že jsem kromě etapy získal i dres lídra a ukončil jsem těžké období plné pochybností,“ přiznal Boom.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.