SuperCycling.cz

Vakoč počítá dny. Jeho velký comeback uvidí Argentina

11. 1. 2019, 06:52

Petr Vakoč se rok po těžkém zranění z tréninku v JAR, které ho připravilo o celou sezónu, vrátí do světa velké cyklistiky. Přes všechny trable se dokázal přenést a teď ho v dresu stáje Deceuninck - Quick Step česká vysněný závodní comeback. Dojde k němu na etapáku Vuelta a San Juan Internacional v Argentině od 27. ledna do 3. února.

vakosevraci2019

„Je to skvělá zpráva a moc se na to těším,“ řekl Petr v rámci týmové prezentace ve španělském Calpe. „Nemůžu se dočkat, až budu zase zpátky. Cítím se připravený. Dokázal jsem se vrátit o něco dřív, než byl původní plán. Měl jsem signály, že bych mohl začít o něco dřív a jsem rád, že mi to tým potvrdil,“ dodal Vakoč.

Spolu s ním se v Argentině představí mj. jeho velký kamarád Alaphilippe, kolumbijský sprinter Hodeg nebo belgický mladíček Evenepoel. Měl tam být i zkušený rozjížděč spurtů Richeze, ovšem tým včera informoval, že měl při tréninku doma v Argentině kolizi s autem, a i když se snad nic závažného nestalo, jde ještě v pátek do nemocnice na kontrolní rentgeny. Pak se uvidí.

„V rovinatých etapách by se měl prosazovat Alvaro Hodeg a uvidíme, co celkové pořadí. Velký debut si tam odbude náš nejmladší závodník Remco Evenepoel, který k nám přišel rovnou z juniorů,“ zmínil Petr belgický klenot, suverénně nejlepšího juniora posledních let.

„Pro mě to bude skvělý závod na rozjetí. Je tam několik rovinatých etap, dokonce jeden den volna. Je to perfektní závod na to, abych se do toho znovu pomalu dostal. Je mi jasné, že to skoro po roce a půl bude pro tělo ohromný šok. Ale těším se na to. Nehoda se mi stala vloni 25. ledna a je to symbolicky skoro rok, kdy se vrátím,“ prohlásil Petr.

vakoportretnavrat19

V jižní Americe bude zůstávat, po argentinské misi ho čeká závod Kolem Kolumbie (Colombia 2.1 Oro y Paz), kde budou startovat mj. Froome či Quintana. „Naši sestavu doplní ještě Bob Jungels. Viděl jsem nějaké záběry z loňska. Julian (Alaphilippe) tam dokázal vyhrát etapu a byla tam neskutečná atmosféra. Těším se na to,“ prozradil Petr.

Po skončení týmového tréninkového kempu v Calpe se přesune do Andory, kde ho čeká pár dní v horách, další tréninky plánuje ve své oblíbené Gironě. Pak už odletí do Argentiny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.