SuperCycling.cz

Vakoč po pádu odstoupil ze závodu Kolem Británie

9. 9. 2015, 08:36

Těžké chvíle si prožil ve 3. etapě závodu Kolem Británie Petr Vakoč. Žlutý dres lídra mu štěstí rozhodně nepřinesl. Den po svém heroickém vítězství se totiž v závěru úterní etapy připletl do pádu, přivodil si několik zranění a nabral velkou ztrátu. Dnes ráno tým oznámil, že ze závodu odstupuje.

smutnej-vako-cil

K pádu došlo nedaleko před tříkilometrovou ochrannou zónou, spolu s Vakočem v něm byl i jeho kolumbijský stájový kolega z Etixx-Quick Step Gaviria.

„Mám nalomený koneček prstu a ještě nevím, zda budu pokračovat v závodě. Ale směrem k mistrovství světa nic ohroženého není, všechno by mělo být v pohodě,“ napsal Supercycling.cz v úterý pozdě večer po vyšetření v nemocnici Petr Vakoč.

Podle týmové zprávy má pohmožděná záda a přišel o nehet na ukazováčku, v němž má i malou frakturu. Otevřená rána si vyžádala několik stehů. Tým nechával jeho další účast v závodě otevřenou, ale dnes ráno oznámil, že kvůli následkům pádu do další etapy Vakoč nenastoupí. Dá si tři dny volno a pak začne trénovat směrem k mistrovství světa v Richmondu.

Etapu vyhrál ve spurtu Ital Elia Viviani ze Sky, vedení po Vakočovi převzal Juan Jose Lobato (Movistar). Zdeněk Štybar přijel do cíle v hlavním poli na 14. místě a průběžně je dvanáctý se ztrátou 22 vteřin na Lobata.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.