SuperCycling.cz

Vakoč pátý v etapě, Sagan prohrál s Gaviriou

20. 1. 2016, 16:57

Petr Vakoč o sobě dal vědět hned v první těžší etapě závodu Tour Down Under. Obsadil páté místo, když do cíle přijel ve stejném čase jako vítězný Australan Jay McCarthy z týmu Tinkoff.

vako-horni-tda-2

„Ta etapa nakonec nebyla tak selektivní, jak se předpokládalo. Ve spurtu do kopce přijela velká část pelotonu pohromadě. Moji kolegové z týmu odvedli skvělou práci a do posledního stoupání jsem tak najížděl v dobré pozici,“ popisoval Vakoč.

„Necelý kilometr před cílem však těsně přede mnou došlo k pádu. Naštěstí jsem se mu vyhnul, ale ztratil jsem rychlost a spurt jsem začínal až okolo třicáté pozice. Rychle jsem se dostával dopředu, ale na ty nejlepší to již nestačilo. Ve finále jsem však s pátým místem a hlavně se svoji kondicí spokojený,“ dodal cyklista stáje Etixx-Quick Step po etapě, která se jela znovu za úmorného vedra.

mc carthy lider austr

Novým lídrem se stal vítěz etapy McCarthy. Třiadvacetiletý Australan slavil po 132 kilometrech první vítězství mezi profesionály. „Dnes jsem cítil opravdu dobrou formu a už před startem jsem doufal, že bych mohl zajet slušný výsledek. Je skvělé, že to vyšlo rovnou na vítězství,“ přiznal cyklista týmu Tinkoff. „Doufám, že jsme tady ještě neřekli poslední slovo a budeme vidět i v dalších dnech,“ dodal.

Sagan nestačil na Gaviriu

Úřadující mistr světa Peter Sagan svůj ostrý spurt v sezóně nevyhrál. Ve 2. etapě závodu Tour de San Luis v Argentině se musel sklonit před kolumbijským rychlíkem z týmu Etixx-Quick Step Fernandem Gavirirou. Ten vloni ještě v dresu reprezentace Kolumbie vyhrál na tomto závodě dvě etapy a pak ho koupil Etixx. Dnes už se dočkal v barvách nové stáje.

gaviria radost TSL 45

Díky bonusovým vteřinám oblékl Gaviria po etapě i dres lídra závodu. „Pro mě je něco speciálního vyhrát tady znovu. Vloni my výsledky z Argentiny pomohly do WorldTour a jsem opravdu moc rád, že jsem vyhrál i teď. Je pro mě skvělé zjištění, že jsem schopen porazit lidi jako Sagan nebo Viviani,“ prohlásil Gaviria po etapě, která se jela ve čtyřicetistupňovém vedru.

„Horko bylo šílené,“ přiznal Sagan. „V závěru jsem se snažil neztratit kontakt se zadním kolem Gavirii, ale on měl snad o tři převody víc a vyhrál naprosto suverénně,“ dodal slovenský cyklista, který bere Tour de San Luis jako start na rozjetí směrem ke klasikám.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Radek Pokorný
    20. 1. 2016, 23:48 (před 5 roky)

    Díky, jste super.