SuperCycling.cz

Vakoč obhajuje prvenství na Brabantském šípu

12. 4. 2017, 06:54

Vloni vybojoval Petr Vakoč na klasice Brabantský šíp životní vítězství své dosavadní kariéry. Dnes bude cyklista stáje Quick-Step Floors stát na startu 57. ročníku a s číslem 1 na zádech.

vakoksipkuuu

„Opravdu se moc těším. Poprvé v profesionální kariéře si připíchnu číslo 1. Forma je dobrá a jsem připraven bojovat o vítězství,“ řekl Petr Vakoč. Jeho loňský triumf si můžete připomenout v tomto článku.

Po kostkových klasikách je závod prvním z ardenských klasik. Měří 205,3 km a zahrnuje celkem 26 krátkých kopců. Na cílovém okruhu v Overijse jsou stoupání Hagaard, Hertstraat, Holstheide, Ijskelderlaan a Schavei, poslední dvě na sebe navazují v rychlém sledu těsně před cílem.

V sestavě belgické stáje se představí kromě českého cyklisty ještě Philippe Gilbert, vítěz letošních Flander. Brabantský šíp opanoval hned dvakrát, a to v letech 2011 a 2014. Vloni skončil třetí. V dresu Quick-Step Floors jedou ještě Dries Devenyns, Rémi Cavagna, Laurens De Plus, Tim Declercq, Enric Mas a Martin Velits.

vako slavibrbbbbb

Takhle se Petr Vakoč radoval z vítězství vloni.

A jak vidí nástup do ardenských klasik Gilbert, který je s Vakočem dnes lídrem? „Po Flandrech jsem si dal pár dní volna s rodinou a pak jsem znovu začal trénovat. Vítězství na Flandrech mi udělalo velikou radost, to nezastírám, ale v tuto chvíli je to minulost a soustředím se na nadcházející starty,“ prohlásil Gilbert.

„Máme skvělý tým, s některými kluky jsem zatím v sezóně moc nezávodil. Je škoda, že tu nemůže být Julian (Alaphilippe), ale doufám, že zranění rychle doléčí a brzy bude zpátky,“ dodal Gilbert.

Alaphilippe, dvojnásobný vítěz Valonského šípu a druhý muž Lutychu 2015, má totiž z pádu ve 3. etapě závodu Kolem Baskicka, poraněné koleno a diagnóza je nemilosrdná: ardenské klasiky, což byl jeho velký cíl v sezóně, musí vynechat.

„Je to pro mě hodně těžké,“ přiznal Alaphilippe. „V minulých dnech jsem netrénoval a doufal, že bolest ustoupí, ale to se nestalo. Bohužel musím ardenské klasiky vypustit. Jsou to moje oblíbené závody, ale nic s tím nenadělám. Budu držet klukům palce a doufám, že se brzy vrátím,“ dodal francouzský cyklista.

Ve startovní listině figuruje kromě Vakoče z Čechů ještě František Sisr (CCC Sprandi Polkowice). Kompletní startovní listinu najdete ZDE. Oficiální web závodu ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.