SuperCycling.cz

Vakoč jedním z hrdinů dne. Nakonec byl šestý

26. 3. 2016, 20:16

Petr Vakoč předvedl v šesté etapě závodu Kolem Katalánska fantastický výkon, když jel v úniku dne a přestože peloton uprchlíky těsně před cílem dostihl, Čech z týmu Etixx-Quick Step ještě dokázal zaspurtovat a skončil šestý.

vako-na-kat-horni

Vakoč přijal v Katalánsku od začátku roli domestika a pracuje pro lídra týmu Dana Martina, který jednu chvíli vedl a po královské etapě spadl na čtvrté místo. To drží i před nedělním závěrem závodu v Barceloně.

Protože zítra bude muset znovu v první řadě pracovat pro irského lídra, vytipoval si sobotu jako ideální možnost na pokus o únik. Skočil do něj asi 50 km po startu etapy dlouhé 197 km spolu s dalšími deseti lidmi. Byli tam např. Esteban Chaves (Orica-GreenEdge), Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo), nebo Cameron Meyer (Dimension Data).

Nejvíce měli uprchlíci k dobru náskok čtyř a půl minuty. Peloton však v závěru začal stahovat především díky práci stáje Lampre-Merida. Vakoč byl ve vedoucí skupině jeden z nejsilnějších a potvrdilo se to i v samém závěru.

Skupina se roztrhla, na čele nakonec zbyla jen čtveřice včetně Vakoče, ovšem 300 metrů před páskou je peloton pohltil. Z něj urval vítězství Davide Cimolai a měl dvojnásobnou radost, protože šlo o první triumf stáje Lampre-Merida v sezóně.

cumulaj

Davide Cimolai

Český cyklista se přesto nezlomil, a i když uprchlíkům nebylo přáno, měl dost dobré nohy, aby se pokusil o spurt. Z něj vybojoval šesté místo. „Když jsem viděl, že je šance na únik, šel jsem do toho. Jel jsem celou dobu na doraz a doufal jsem, že by to mohlo vyjít,“ popisoval Vakoč.

„Závěr byl strašně těžký. Ani jsem nemohl otočit hlavu, abych se podíval, jak daleko jsou za námi. Chtěl jsem šlapat naplno a soustředit se na úplné finále. Mrzí mě, že to nakonec nevyšlo, byli jsme opravdu blízko,“ přiznal Vakoč. „Ale na druhou stranu jsem spokojen s výkonem, který mi dodá ještě více sebevědomí před ardenskými klasikami,“ dodal český hrdina dne.

Lídrem závodu zůstává Nairo Quintana se sedmisekundovým náskokem před Albertem Contadorem. V poslední den je na programu etapa v Barceloně, během níž zdolají cyklisté osmkrát výjezd na vrchol Montjuic.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.