SuperCycling.cz

Vacek vybojoval v Itálii s reprezentací dvě prvenství

5. 9. 2018, 06:31

Reprezentační tým juniorů má za sebou další úspěšné vystoupení v Itálii. Dvě etapová vítězství si tam v závodě kategorie UCI 2.1 Giro della Lunigiana připsal Karel Vacek.

vaceitalyhlavni78

Sestava ve složení Jakub Bouček, Jakub Hník, Vladimír Mikšaník, Filip Řeha, Vojtěch Řepa a Karel Vacek zahájila závod startem půl etapy dlouhé 70 km. V té se českému týmu příliš nedařilo, Vacek sice útočil ve stoupání a měl šanci na dobrý výsledek, bohužel ale v následném sjezdu spadl. Pád se nevyhnul ani Mikšaníkovi a nejlépe tak dokončil Řepa na 26. příčce.

Ve stejný den byla na programu ještě časovka do vrchu měřící 3,5 km. V té už se dařilo o poznání lépe, když si Karel Vacek připsal své první vítězství. O vteřinu porazil úřadujícího mistra Evropy Remca Evenepoela. Jeho úspěch ještě podtrhl devátým místem Vojtěch Řepa.

Ve druhé stokilometrové etapě závodníci museli zdolat dvě vrchařské prémie druhé kategorie. Po první z nich zůstalo na čele přibližně jen třicet závodníků, mezi nimiž byli i Vacek, Bouček a Hník. Ve druhém stoupání dvacet kilometrů před cílem se od skupiny odpoutali dva Belgičané spolu s Vackem.

vacekitaly4456

Tuto trojici ještě ve sjezdu dostihlo pět závodníků a na čele se tak vytvořila osmičlenná skupina. Z vítězství se nakonec radoval Evenepoel, který ještě před cílem nastoupil a přijel s náskokem dvanácti vteřin. Vacek obsadil výborné páté místo.

Třetí den byla na programu královská etapa s dojezdem v prudkém stoupání a cílem českého výběru bylo útočit na vítězství. Od pelotonu se opět v průběhu závodu odpoutala skupinka, tentokrát jedenácti závodníků, mezi nimiž nechyběl ani Vacek. Ten pak v samotném závěru zaútočil a dojel si s náskokem deseti vteřin pro sólové vítězství před Italem Fancellou a Belgičanem Evenepoelem. Velmi dobrým výsledkem bylo také 13. místo Vojtěcha Řepy a 15. příčka Jakuba Hníka.

V závěrečné etapě Vacka postihl defekt a bylo tak po nadějích na posun v celkovém hodnocení, ve kterém figuroval před poslední etapou na osmém místě. Dobře si ale opět počínali Jakub Hník a Vojtěch Řepa, oba závodníci dokončili v hlavní skupině na 18. a 21. místě.

V celkovém hodnocení byl po čtyřech etapách nejvýše postaven Vojtěch Řepa na 15. místě, úspěchu dosáhl také Jakub Hník, ten byl klasifikován jako třetí mezi prvoročáky.

junioiitaly99999

Reprezentační trenér Tomáš Konečný byl s vystoupením juniorského týmu nadmíru spokojen: „Vyhrát dvě etapy je úspěch. Bohužel se nám nevyhnuly pády ani defekty, takže celkové pořadí neodpovídalo předvedeným výkonům, ale i přesto můžeme být spokojení. Závod byl výbornou přípravou před nadcházejícím mistrovství světa. Vacek ukázal svou sílu, ale i ostatní si vedli velmi dobře a na úspěchu se podíleli. Hodně v popředí se pohyboval Vojta Řepa, dobrý výkon podal i Hník, pro kterého to byla vůbec první reprezentační akce v juniorské kategorii,“ podotkl trenér.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.