SuperCycling.cz

Vacek dvanáctý v Lucembursku

10. 7. 2017, 22:47

Reprezentační výběr juniorů ve složení Tomáš Bárta, Petr Klabouch, Hynek Palička, Vojtěch Sedláček, Karel Tyrpekl a Karel Vacek absolvoval dvouetapový závod GP Gènéral Patton v Lucembursku, který byl zařazen do nejvyšší světové soutěže této kategorie Nation’s cup. Nejlepším Čechem byl dvanáctý Karel Vacek.

SetWidth680-junkehlavni

První etapa dlouhá 102 kilometrů byla svým profilem velmi náročná. Naši závodníci byli aktivní hned od začátku a čerstvý mistr republiky Palička byl již v úvodu v úniku sedmičlenné skupiny. Později však tempo skupiny nevydržel a do cíle dojel se ztrátou.

Tempo pak rozjel Klabouch a v kopci nastoupil Vacek. Utvořila se čtyřčlenná skupina, ve které byl i Sedláček. Ten se ale potýkal s křečemi a ze skupiny odpadl. Dva závodníci z pelotonu pak dojeli do skupiny uprchlíků a vypadalo to, že náskok udrží až do cíle. Bohužel, peloton skupinu dostihl těsně před cílem a z českých závodníků byl nejlépe klasifikován Bárta na 10. místě.

Druhou etapu vyhrál po sólovém úniku o pouhé dvě vteřiny Němec Leon Heinshke. Čeští reprezentanti jeli opět aktivně a v závěrečném stoupání pak přišla chvíle Vacka, který dojel na 9. místě, což je vzhledem k jeho aktivitě v první etapě velmi dobrý výsledek.
junky1

„S vystoupením reprezentace jsem spokojený, kluci plnili úkoly a patřili jsme k nejaktivnějším týmům v pelotonu. V důležitých únicích jsme vždy někoho měli. K top umístění chyběl vždy kousek štěstí, ale zase jsme potvrdili, že v juniorské kategorii letos patříme do světové špičky,“ řekl reprezentaní trenér Tomáš Konečný.

„V první etapě předvedl Karel Vacek heroický výkon, když vyprovokoval únik skupiny, a byl v ní aktivní. V konkurenci dobře obstál Karel Tyrpekl, který byl poprvé na závodech s reprezentací, a do týmu dobře zapadl. Trochu více jsem čekal od úřadujícího šampiona Paličky, ale byly to jeho první velké závody a zkušenosti, které jak Hynka (Paličku), tak Karla (Tyrpekla) zase o kus posunou. Vojta Sedláček, Tomáš Bárta a Petr Klabouch předvedli jako vždy výborný výkon a své ambice obětovali pro úspěch týmu,“ dodal trenér.

jaaaaaaa

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.