SuperCycling.cz

V Kataru znovu řádil vítr, vítězství vybojoval Kristoff

9. 2. 2015, 15:30

Nor Alexander Kristoff z týmu Kaťuša vyhrál druhou etapu závodu Kolem Kataru a stal se novým lídrem. Kristoff ovládl sprint vedoucí 15 členné skupiny, která přijela do cíle osamocena. Etapu hodně poznamenal silný vítr.

Nor Alexander Kristoff (vpravo) se raduje z vítězství.

Nor Alexander Kristoff (vpravo) se raduje z vítězství.

Z favoritů byli v čelní skupině i Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), loňský vítěz Niki Terpstra a Tom Boonen (oba Etixx-Quick Step). Druhé místo vybojoval Ital Andrea Guardini (Astana), třetí byl Belgičan Greg van Avermaet (BMC).

Peloton se ve větru opět rozdělil na několik skupin, třeba Bradley Wiggins, který podle všeho bere Katar jen jako rozjetí v teple, koupil přes devět minut. Vzadu zůstal i vítěz úvodní etapy Španěl José Joaquín Rojas.

pisek katar

Písku si závodníci při etapě užili až až...

Silný vítr a ostré tempo způsobily, že průměr za první dvě hodiny byl 54,7 km/h! „Kvůli větru létalo vzduchem i dost písku. Na startu byla regulérní písečná bouře. Podmínky byly opravdu hodně náročné. Bylo to dlouhý a tvrdý den. Ale dokázali jsme to kontrolovat. Ve vedoucí skupině jsme byli tři, což rozhodně není špatné,“ přiznal Belgičan Tom Boonen, který v etapě skončil pátý a průběžně je o vteřinu druhý za Kristoffem.

Zítra je v Kataru na programu časovka na 10,9 km a Terpstra má velkou šanci, aby v ní udělal důležitý krok k obhajobě loňského vítězství. „Niki je tam na pár vteřin a určitě je reálné, aby po časovce vedl,“ řekl Boonen.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.