SuperCycling.cz

V Kalifornii se na úvod radoval Kittel - 80. vítězství!

15. 5. 2017, 06:56

Němec Marcel Kittel vyhrál ve spurtu úvodní etapu 11. ročníku závodu Kolem Kalifornie díky perfektní práci kolegů z týmu Quick-Step Floors a v souboji sprinterských velikánů dokázal porazit slovenského mistra světa Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). Třetí skončil Ital Elia Viviani (Sky).

marceleka80

Pro Kittela šlo navíc o jubilejní 80. profesionální vítězství kariéry. A ve 29 letech zdaleka ještě neřekl poslední slovo.
V Kalifornii startoval dosud pouze jednou v roce 2012, tehdy bez etapového úspěchu. Letos je navíc závod nově zařazen do WorldTour, takže ho vítězství může hřát o to víc.

„Jsem šťastný, že jsem se sem vrátil a hned na úvod vyhrál. Žlutý dres je k tomu krásný bonus navíc,“ prozradil Kittel. „Etapa byla nádherná a náš tým ji zvládl dokonale,“ pochválil německý sprinter kolegy, mezi nimiž je i Zdeněk Štybar jako jediný Čech ve startovní listině.

marcelek na bednynce

„Měli jsme nádherné počasí, k tomu se nám dostalo vřelého přijetí od fanoušků. Věřím, že nám tohle vítězství dodá motivaci do dalších dnů,“ dodal Kittel.

Sagan se v závěru nemohl zdaleka spolehnout na takovou podporu, jakou měl Kittel, proto mu nezbylo, než se zavěsit za jeho zadní kolo. Více sil měl nakonec Němec.

„Dal jsem do toho všechno,“ uvedl Sagan po etapě v Sacramentu. „Já přece jen dva týdny nezávodil, byl jsem na kempu ve vysoké nadmořské výšce a nebylo lehké se zase nakopnout do závodního rytmu. Jsem spokojen se svou kondicí, mám z výkonu dobré pocity a věřím, že to bude ještě lepší,“ dodal Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.