SuperCycling.cz

V Dubaji se radoval Viviani, Kittela zbrzdil pád v tunelu

4. 2. 2016, 14:16

Ital Elia Viviani ze Sky vybojoval ve spurtu asi 15členné skupinky prvenství ve 2. etapě závodu Kolem Dubaje. Pád při výjezdu z tunelu 1 km před cílem peloton rozdělil a někteří, včetně včerejšího vítěze Marcela Kittela, tak přišli o šanci spurtovat.

vyvyjany-vyhrava-2

Na zem se poroučel Nizozemec Boy van Poppel z Treku a naštěstí to neskončilo hromadným karambolem. Přesto se řada závodníků skoro zastavila. Vpředu tak najednou chyběli borci Etixx-Quick Step v čele s jejich sprinterským lídrem Kittelem. Mark Cavendish se taky zbrzdil a i když se ještě dotáhl do vedoucí skupiny, na boj o prvenství už neměl a skončil desátý.

Vivianimu rozjel skvěle spurt stájový kolega Ben Swift a Ital si dojel pro první vítězství v sezóně. Završil tam parádní bilanci Sky z posledních ani ne 24 hodin. Včera totiž vyhrál úvodní časovku závodu Kolem Valencie Wout Poels, dnes si první etapu závodu Herald Sun Tour v Austrálii zrežírovali k obrazu svému Peter Kennaugh a Chris Froome, kteří obsadili první dvě místa a do cíle přijeli o 17 vteřin před pelotonem.

„Pro sebevědomí je dobré, že vítězství přišlo takhle brzy,“ řekl Elia Viviani, který startoval už na závodě Tour de San Luis v Argentině v barvách reprezentace Itálie. „Golas, Fenn a Swift mi to perfektně rozjeli a 100 metrů před cílem už jsem měl snadnou pozici. Skvělá práce,“ komentoval své vítězství nový lídr závodu.

Vítěze 3. ročníku Kolem Dubaje určí páteční královská etapa s cílem na přehradě Hatta Dam. V samém závěru čeká na závodníky krátký a prudký kopec, jehož posledních 200 metrů má místy až 17procentní sklon. Vloni tam byl první Degenkolb před Valverdem a Lobatem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.