SuperCycling.cz

V Argentině kraloval Díaz, Quintana ještě necítí formu

21. 1. 2015, 10:50

Úřadující argentinský šampión Daniel Díaz (25) vyhrál 2. etapu Tour de San Luis s cílem na kopci. Celkový vítěz závodu z roku 2013 přijel k radosti domácích fanoušků do cíle na vrchol Mirador de Potrero sám s náskokem několika vteřin.

Daniel Díaz se raduje z triumfu ve 2. etapě Tour de San Luis.

Daniel Díaz se raduje z triumfu ve 2. etapě Tour de San Luis.

Jediný český závodník na startu Daniel Turek (Cycling Academy) obsadil 61. příčku jako druhý nejlepší cyklista izraelského týmu, na vítěze ztratil 4:15 min.

„Tempo bylo už na začátku kopce hodně rychlé, přišla spousta ataků. Když nastoupil Torres, měl jsem dost sil ho chytit a to byl rozhodující moment,“ popisoval vítěz. Právě Kolumbijec Torres přijel na vrchol kopce dlouhého 4,7 km druhý s mankem 6 vteřin.

Díaz byl na San Luis kromě předloňského vítězství v roce 2012 druhý, ale vloni se mu vůbec nedařilo a skončil 41. „Měl jsem nějaké osobní problémy a nebyl jsem schopen se dostat do formy. Tohle je velká satisfakce a dodá mi to spoustu sebevědomí,“ řekl nový lídr.

quintana argentina fans

Nairo Quintana je i v Argentině miláčkem fanoušků.

Z dalších favoritů skončil nejlépe Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru sedmý, zaostal o 27 vteřin za vítězem. „Když Diaz odjel, rozhodl jsem se v tom kopci pokračovat svým tempem. V tu chvíli ukázal, že je na tom teď daleko lépe než já, je to zřejmé. Já jsem tak na padesáti procentech své kondice,“ uvedl vítěz Gira 2014 Nairo Quintana, s nímž ve skupince přijel i Španěl Moreno, další z adeptů na solidní umístění. Ten byl v elitní desítce jediným z Evropanů.

ardzentajna

Úřadující mistr světa Michal Kwiatkowski skončil až daleko za Turkem, v etapě mu patřilo 93. místo (+6:31). On však již dříve avizoval, že tento závod bere hlavně na rozjetí. „Není mým cílem být v top formě hned na začátku sezóny, jako jsem to udělal vloni, a bylo toho na mě potom moc. Proto letos beru úvod víc v klidu a soustředím se na závody, které jsou pro mě opravdu důležité, zejména ardenské klasiky,“ řekl na nedávné týmové prezentaci v Calpe Kwiatkowski v obsáhlém rozhovoru i pro česká média.

V režii Movistaru

Dvě etapy mají odjeté i cyklisté na Tour Down Under v Austrálii. Tu dnešní si k obrazu svému ideálně zrežírovali borci ze španělského Movistaru, kteří ovládli závěrečný spurt do kopce ve městě Stirling. Deváté vítězství kariéry slavil Juanjo Lobato, třetí skončil jeho stájový kolega Gorka Izagirre. Mezi ně se dokázal vklínit Daryl Impey (Orica-GreenEDGE). Celkově dál vede domácí vítěz první etapy Jack Bobridge, Lobato poskočil na druhé místo.

spurt movistar austr

Juanjo Lobato měl velký důvod k radosti.

„Je to super. Já měl v posledním okruhu ve městě defekt, ale díky obrovské pomoci týmu jsem se dostal zpátky. Vítězství je odměnou pro týmové kolegy, zaslouží si ho,“ přiznal Lobato. „Hodně jsem v poslední době na sprintech pracoval, včetně na těch do kopce, které mi hodně sedí a přináší mi vítězství. Před touto sezónou jsem měl asi nejlepší přípravu ze všech a přijel jsem sem v opravdu dobré kondici. A doufám, že jsem tu neřekl poslední slovo. Páteční etapa by mi měla taky hodně sedět,“ dodal čtvrtý muž loňského San Rema.

 Přehled výsledků:

 Videa - 2. etapa Tour de San Luis:

 

 

2. etapa Tour Down Under

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.