SuperCycling.cz

Týmová časovka pro BMC, Štybar s Etixxem druzí

9. 3. 2016, 23:12

Stáj BMC v čele se svým lídrem Tejayem van Garderenem ovládla úvodní etapu 51. ročníku závodu Tirreno-Adriatico. Trasu dlouhou 22,7 km proletěla v rychlostním průměru téměř 57 km/h. Těsně druhý skončil Etixx-Quick Step v sestavě se Zdeňkem Štybarem, když ztratili pouhé dvě vteřiny.

bc-na-podiu-tir

Dobře zvládl týmovou časovku i Tinkoff s českým lídrem Romanem Kreuzigerem. V místě, kde má sídlo majitel týmu Oleg Tinkov (trasa vedla kolem jeho domu) sice nevyhráli, ale na čtvrtém místě ztratili 11 sekund.

„Můžeme být na tým pyšní. Kluci jeli výborně a podporovali jeden druhého,“ pochválil své svěřence sportovní ředitel ruské stáje Lars Michaelsen. „Oleg Tinkov naše závodníky celou dobu povzbuzoval z předního sedadla týmového auta a byl spokojen. Viděl, že bojovali do posledního metru,“ prozradil Michaelsen.

tinkof jede casu ti

„Snažili se všichni, ale naším hnacím motorem byl bezesporu Maciej Bodnar,“ přiznal dánský sportovní ředitel. „Jel jako mašina,“ pochválil ho i Kreuziger.

Sestava BORA-Argon 18 s úřadujícím českým časovkářským šampiónem Janem Bártou obsadila až 17. místo s mankem 1:11 min.

bmc jede cas

Dres lídra oblékl Ital Daniel Oss z BMC, který projel cílem jako první ze sestavy amerického týmu. „Je to skvělý pocit. Týmová časovka byla jedním z našich velkých cílů na Tirrenu. Tím dalším je podpora Tejaye van Garderena, aby se mu povedl co nejlepší výsledek v celkovém pořadí. A hned další etapa by měla být jako stvořená pro Grega van Avermaeta, tak doufám, že se nám opět něco podaří,“ uvedl Oss.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.