SuperCycling.cz

Tým Tinkoff-Saxo řádil na Tirrenu. I díky Kreuzigerovi

27. 3. 2014, 22:40

Alberto Contador jako kápo první, Roman Kreuziger třetí. Týmu Tinkoff-Saxo patřil závod seriálu WorldTour Tirreno-Adriatico. Mezi tenhle španělsko-český dvojblok se dokázal vklínit Kolumbijec Nairo Quintana.

Contador vyhrál dvě etapy, jednu po heroickém výkonu, když z první skupiny nastoupil třicet dva kilometrů před cílem a deklasoval všechny. Ten den doslova zadupal do země stávajícího lídra, Poláka Kwiatkowského. A od neděle už modrý dres lídra nikomu nedal.

alberto akce

Nejprudší kopec v Itálii Muro di Guardiagrele dal zabrat i Contadorovi.

„Přijel jsem sem pro vítězství, ale chtěl jsem i trochu víc. Potřeboval jsem se po loňských problémech utvrdit, že jsem zpátky v nejlepší formě. Před tou klíčovou horskou etapou jsem říkal ráno klukům v autobuse, že jestli to půjde, zaútočím sám a zkusím to udržet do cíle. Myslím, že přesně tohle chtěli vidět fanoušci, kteří tento styl závodění milují,“ prozradil Contador. „A já se utvrdil v tom, že můj trénink byl ideální. Pro psychiku bylo tohle vítězství důležité,“ dodal Španěl přezdívaný El Pistolero.

cont vitez

Roman Kreuziger získal za třetí místo nejen 70 bodů do žebříčku WorldTour, ale i on si zvedl sebevědomí. „Konkurence tady byla hodně dobrá a já jsem spokojený, že jsem po loňském třetím místě na Kolem Švýcarska zase na bedně v etapáku WorldTour. Myslím, že třetí místo odpovídalo mojí kondici,“ prohlásil Kreuziger.

To, že jsem se na pódiu objevil i já, je bonus navíc. Ale pěkný bonus. Roman Kreuziger

Na druhého Quintanu přitom před závěrečnou časovkou na 9,1 kilometru ztrácel jen sedm vteřin. „Trošku jsme doufali, že když se pojede dobře, mohl bych Quintanu šmiknout. Ale klobouk dolů před ním, jak tu časovku zajel. Jel ji o pár vteřin líp než my s Albertem. Samozřejmě by bylo hezčí být první a druhý, ale taky musíme být spokojeni,“ přiznal.

romca umeni

Měl hlavně radost, že Contador vybojoval vítězství. „Pro tým to dopadlo super. Hlavním cílem bylo vyhrát Tirreno, což se podařilo. To, že jsem se na pódiu objevil i já, je bonus navíc. Ale pěkný bonus,“ řekl Kreuziger.

Konečné pořadí:

1. Alberto Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 25:28:45 hod.

2. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +2:05 min.

3. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) +2:14

4. Jean-Christophe Péraud (Fr./AG2R) +2:39

5. David Arredondo (Kol.(/Trek) +2:49

6. Domenico Pozzovivo (It./AG2R) +3:04.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.