SuperCycling.cz

Etixx se blýskl v Bretani. Kluci jdou nahoru, říká Andrle

2. 5. 2014, 22:40

Triumf ve spurtu páté etapy Nora Daniela Hoelgaarda, který navíc získal zelený dres pro vítěze bodovací soutěže, k tomu celkové čtvrté místo Francouze Alexise Guerrina a šestá příčka Poláka Lukasze Wisniowského. Česká stáj Etixx zvládla těžký závod Kolem Bretaně na jedničku a sportovní ředitel René Andrle měl důvod ke spokojenosti.

Nor Hoelgaard dovezl zelený dres až do cíle.

Nor Hoelgaard dovezl zelený dres až do cíle.

„Stejně jako Normandie patří tenhle závod mezi největší a nejdelší v naší kategorii. Je tu vždy skvělá konkurence,“ řekl sportovní ředitel Etixxu René Andrle, jehož svěřenci skončili v soutěži týmů celkově druzí.

„Jsem s vystoupením hodně spokojený. Podařilo se nám vyhrát etapu, bodovací soutěž, dva kluky jsme měli v první desítce, další byl těsně za ní. Ukázali jsme, že patříme mezi nejlepší kontinentální týmy. Rozhodovaly první dny, kdy došlo k několika únikům,“ popsal Andrle.

etix bretan 2

Závod Kolem Bretaně, to jsou i nádherné scenérie.

Co se týče týmového pojetí, nejvíc se mu líbil výkon v závěrečné etapě. „Hodně jsme útočili, bohužel v závěrečných okruzích už kluci neměli sílu porvat se o etapové vítězství,“ dodal sportovní ředitel.

Chorvat Rumac si poranil obličej, vrtulníkem ho hned odvezli do nemocnice. Naštěstí z toho vyvázl jen se zlomeným nosem a pár stehy v obličeji. René Andrle

Jediné, co mu kazilo radost, byla nehoda Chorvata Rumace. Spadl v páté etapě, kdy se mezi kolonou aut dotahoval do pelotonu. „Nevíme přesně, jak k tomu pádu došlo, ale bylo to hodně nepříjemné. Poranil si obličej, vrtulníkem ho hned odvezli do nemocnice. Naštěstí z toho vyvázl jen se zlomeným nosem a pár stehy v obličeji. Nechali si ho v nemocnici na pozorování, ale dnes už ho pustili domů,“ oddychl si Andrle.

Celkově je rád, že se výkony jeho svěřenců zlepšují. „Je vidět, že kluci už jdou touhle dobou nahoru stejně jako vloni. Nezačali jsme úplně šťastně, měl jsem k tomu výhrady, ale už je všechno v pohodě. Hlavně Wisniowski má teď formu,“ chválí Andrle polského cyklistu, který je v Etixxu už druhým rokem. „Oproti loňsku dozrál a ukazuje se skvěle,“ dodal na adresu jednoho ze starších závodníků.

etix bretan 3

Norský cyklista Etixxu Hoelgaard se raduje z etapového vítězství.

Dobře si vede i česká trojice. „Hník měl nejlepší výsledky z našeho týmu,“ vyzdvihuje Andrle jeho dvě druhá místa v etapách na březnovém závodě Istrian Trophy v Chorvatsku, kde skončil druhý i celkově. V Portugalsku na Volta ae Alentejo vyhrál jednu etapu a celkově byl třetí.

A co další dva Češi? „Věřím, že Hirt se teď začne prosazovat v těžkých závodech v kopcích. Mladý Doležel měl z jara problémy kvůli operaci slepého střeva, ale už je v pohodě a postupně by se měl zvedat,“ řekl sportovní ředitel.

Dalšími důležitými starty v nadcházejících dnech budou pro Etixx etapy Szlakiem Grodow Piastowskich v Polsku a na konci měsíce Závod míru U23 na českém území. „Bude to jeden z vrcholů sezónu,“ prozradil Andrle.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.