Turek osmý v Polsku, český tým v nabité konkurenci třetí

5. 5. 2014, 16:20

Daniel Turek z Favoritu Brno skončil na velmi dobrém osmém místě ve špičkově obsazeném šestietapovém závodě pro cyklisty do 23 let Carpathian Race, který se konal na území Maďarska, Slovenska, Česka a Polska.

Daniel Turek na trati časovky.

Český kvintet startující pod hlavičkou reprezentace tvořili závodníci Favoritu Turek, Michal Schlegel, Dominik Chlupáč a Petr Hampl doplněni o Františka Sisra z Dukly Praha. A neztratili se. Všichni se v konečném pořadí vešli do top 20 a v konkurenci 36 týmů skončili na výborném 3. místě!

sisr 2

František Sisr v každé etapě skončil v top 15.

„To je opravdu velký úspěch, protože konkurence se tam sešla výborná. Na startu bylo asi 180 lidí,“ uvedl trenér Favoritu Brno František Trkal, který s týmem závod absolvoval. „Jedná se o jeden z největších závodů v Evropě a nás může těšit, že Turek získal body do žebříčku UCI. Kluci podali velmi dobrý týmový výkon. Vybojovali jsme několik umístění v první patnáctce, Sisrovi se to povedlo v každé etapě. Navíc skončil druhý ve sprinterské soutěži, Hampl byl čtvrtým nejlepším vrchařem a Schlegel pátý mezi závodníky do 21 let,“ prozradil Trkal.

rakusan vitez

Rakouský vítěz závodu Gregor Mühlberger.

Turek položil základ k celkovému osmému místu v časovce na 30 kilometrů (3. etapa), kde skončil devátý. Časovku vyhrál Rakušan Gregor Mühlberger z týmu Tirol, který průběžné vedení udržel až do nedělního cíle. Během víkendu se sice jely těžké etapy v kopcích, pořadím však už nijak výrazně nezamíchaly. V dresu polské reprezentace o sobě dal vědět závodník české stáje Bauknecht Author Kasperkiewicz, který obsadil celkové třetí místo.