SuperCycling.cz

Tři Češi na Tirrenu: Kreuziger, Štybar, Bárta

9. 3. 2016, 06:44

Ve středu startující 51. ročník etapového závodu Tirreno-Adriatico bude mít i českou stopu. Zúčastní se ho Roman Kreuziger (Tinkoff), Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step) a Jan Bárta (BORA-Argon 18). 

roman-tirreno-horni

Původně figurovali ve startovní listině i Leopold König (Sky) a Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). Ani jeden z nich však nakonec nepojede. König zřejmě ještě není ve stoprocentní kondici po nucené pauze kvůli pádu na závodě Kolem Valencie a Hirta vyřadila nemoc.

Největší šance na úspěch v celkovém pořadí má z české trojice jednoznačně Kreuziger, který na Tirrenu už skončil dvakrát třetí (2012, 2014). Bude lídrem ruské stáje na celkové pořadí.

Ovšem otázkou je, jak se bude cítit, protože ho minulý týden trápila střevní chřipka a musel vynechat Strade Bianche. „Neúčast na Strade Bianche mě mrzí. Byla to otázka dvou dnů, které byly hodně nepříjemné. Střevní chřipka mě sebrala pořádně. Byl jsem zalezlý v posteli a nemohl jsem nic dělat,“ prozradil Kreuizger.

tinkof na tireno

„Ale věřím, že jsem se z toho oklepal a v rámci možností jsem stihl i zregenerovat. První důležitou etapou je hned úvodní týmová časovka a pak až ta pátá, kdy je dojezd na kopec. Do té doby bude prostor, abych se rozjel a zase si zvykl na závod,“ dodal.

Tým Tinkoff bude hodně spoléhat i na slovenského mistra světa Petera Sagana. „Chceme mu maximálně pomoci v etapách, kde má šanci bojovat o vítězství. Uvidíme, jak to půjde mně. Je to pro mě takový první test a doufám, že budu schopen jet na pořadí,“ podotkl ke svým ambicím Kreuziger.

Právě úvodní týmová časovka na 22,7 km je pro Tinkoff nesmírně důležitá. Nejen kvůli pořadí, ale i proto, že v Lido di Camaiore, kde se jede, má své sídlo majitel stáje Oleg Tinkov. „Vítězství by pro nás mělo dvojnásobnou důležitost. Musíme se o něj pokusit,“ prohkásil Sagan.

sagan jede ti

Sám jde do závodu s cílem vybojovat etapové vítězství. „Aspoň jedno chci domů přivézt. Celkově máme hodně silný tým a pokusíme se, aby Roman vybojoval co nejlepší výsledek v celkovém pořadí,“ dodal. Kromě česko-slovenského dua startují v dresu Tinkoff Daniele Bennati, Adam Blythe, Manuele Boaro, Maciej Bodnar, Oscar Gatto a Jevgenij Petrov.

Co se týče Zdeňka Štybara, dobrou formu by rád potvrdil vítězství v nějaké z etap. „Měla by mi sedět hlavně ta druhá, na tu se zkusím zaměřit. Formu snad mám, tak uvidím, jak se budu cítit,“ přiznal Štybar, který si s borci z Etixx-Quick Step brousí zuby i na týmovou časovku.

Jan Bárta může podobně jako Štybar zkusit nějakou etapu, ale spíš by měl hrát klíčovou roli Bora-Argon 18 v týmové časovce a závod bude brát hlavně jako přípravu na klasiky.

tirreno fav

Největší favorité

Kde hledat největší favority? Určitě jsou to dvojnásobný vítěz závodu Vincenzo Nibali (Astana), Alejandro Valverde (Movistar), jeho krajan Joaquim Rodríguez (Kaťuša), Tejay van Garderen (BMC) a v dresu Cannondale se bude chtít ukázat Rigoberto Urán. Černým koněm může být Esteban Chaves z Oriky.

O pořadí bude stoprocentně rozhodovat královská 5. etapa se čtyřmi kopci a cílem na vrcholu Monte San Vicino (1208 m). Závěrečné stoupání měří 10 km a má průměrný sklon 7,8 %.

Přehled etap najdete ZDE, startovní listinu ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.