SuperCycling.cz

Boonen pojede poprvé v kariéře Giro

15. 4. 2015, 07:19

Prvním závodem jednoho z tahounů týmu Etixx-Quick Step, Belgičana Toma Boonena, bude po nucené pauze způsobené pádem na Paříž-Nice etapák Kolem Turecka (26. 4. - 3. 5.). Poté vůbec poprvé v kariéře vyzkouší Giro d´Italia.

Tom Boonen

Tom Boonen

Čtyřiatřicetiletý Boonen už absolvoval třináct Grand Tours: šestkrát jel Tour de France, sedmkrát Vueltu, ale na Giru si odbude premiéru. Ze třinácti Grand Tours dokončil jen tři, přesto má na kontě má šest vyhraných etap na Tour a dvě na Vueltě.

„Strašně se těším na další část sezóny. Poprvé v kariéře pojedu Kolem Turecka. Je mi jasné, že budu ze začátku po té pauze trochu trpět, ale bude to skvělá příprava na Giro. To pro mě bude velká výzva. Pojedu tam v první řadě pomáhat Rigovi a bude to skvělá zkušenost,“ prohlásil Boonen.

„Během kariéry jsem v Itálii moc nezávodil, protože to většinou kolidovalo s mými hlavními cíli. Teď mám pořádnou šanci. Vím, že mám v Itálii spoustu fanoušků. Giro je fantastický závod s obrovskou tradicí a bude skvělé bojovat tam s Uránem o růžový dres,“ dodal mistr světa z roku 2005.

„Tom po tom pádu a nucené pauze tvrdě pracoval na brzkém návratu,“ prozradil hlavní sportovní ředitel stáje Etixx-Quick Step Rolf Aldag.

„Ukázalo se, jak se z velkého zklamání a neúčasti na oblíbených klasikách kvůli zranění může stát velká šance. Jet poprvé v kariéře Kolem Turecka a hlavně Giro, je pro něj úplně nová výzva. A jeho zkušenosti budou velmi důležitým elementem při našem snažení na Giru s lídrem Uránem,“ dodal Aldag s tím, že další Boonenův kalendář se bude odvíjet od jeho výkonů a pocitů.

boonen a cav dvojak

Mark Cavendish a Tom Boonen.

Stejně jako Boonen pojede do Turecka i nejlepší spurtér týmu Mark Cavendish, který tam vloni vyhrál čtyři etapy a bodovací soutěž. Jeho posledním startem v této sezóně byla klasika Gent-Wevelgem 29. března, pak si dal pár dní volno.

Britský rychlík bude mít stejný program jako vloni. To znamená, že po Turecku absolvuje Kolem Kalifornie, Kolem Švýcarska, britský šampionát a pak Tour de France, která pro něj vloni předčasně skončila po pádu už v první etapě.

„Vloni jsem zažil v Turecku hodně dobré období, pak to pokračovalo i v Kalifornii a Kolem Švýcarska. Se skvělými pocity jsem odjížděl na Tour, bohužel pád v první etapě všechno změnil,“ vzpomínal Cavendish. „Letos je pro mě prioritou Tour. V nadcházejících týdnech a měsících bych se na ni rád co nejlépe připravil a vrátil se na úroveň, kde jsem byl v úvodních závodech roku,“ dodal.

Cavendish letos slavil už šest vítězství: vyhrál celkově závod Dubai Tour, kde zvítězil i ve dvou etapách, dále ovládl jednorázovky Clasica de Almeria a Kuurne-Brusel-Kuurne, navíc hned na začátku sezóny vyhrál jednu etapu na Tour de San Luis v Argentině.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.