SuperCycling.cz

Tirreno rozhodla jediná vteřina! Raduje se Roglič!

20. 3. 2019, 06:06

Bylo to drama až do poslední etapy, závěrečné desetikilometrové časovky. Ta rozhodla o vítězi 54. ročníku Tirreno-Adriatico. Má slovinský pas, jezdí za Jumbo-Visma a jmenuje se Primož Roglič.

primozulaga

V časovce v San Benedetto del Tronto dokázal najet na do té doby vedoucího Adama Yatese 26 sekund a v celkovém účtování to znamenalo, že o pouhou vteřinu vyhrál celý závod! Ano, před časovkou měl Yates k dobru 25 sekund. „A říkal jsem, že to zdaleka nemusí stačit,“ uvedl Yates po časovce.

„Štěstí k vítězství na závodech někdy potřebujete a dnes stálo při mně. Věděl jsem, že jediná možná taktika je jet na 110 procent a čekat, co to dá. A vyšlo to. Nemám slov,“ tvrdil dojatý Roglič, který už před pár dny vyhrál UAE Tour.

primozcastirrr

„Těžko jsem mohl něco udělat jinak. Nechal jsem tam všechno a pocitově to bylo dobré. Prohrál jsem nakonec o vteřinu, ale i tyhle momenty sport přináší. Není důvod k truchlení. Vyhrál ten nejsilnější,“ komentoval závod Yates.

Časovku ovládl Belgičan Victor Campenaerts (Lotto Soudal), Roglič byl 11. se ztrátou 13 sekund. „Foukalo hodně proti a snažil jsem se udělat rozdíl v té druhé části. Nakonec to byla hodně těžká časovka. A mám radost, že to takhle dopadlo,“ jásal slovinský závodník.

Do WorldTour přišel tenhle bývalý juniorský mistr světa ve skocích na lyžích až v roce 2016, s cyklistikou začal v roce 2013. Za pár let vyrostl v lídra na největší etapové závody. Letos má roli lídra svého týmu potvrdit na Giru.

„Ještě mi chybí více zkušeností,“ přiznal čtvrtý muž loňské Tour. „Ale věřím, že úspěch na každém etapovém závodě mi může na Grand Tour pomoci. Teď už začnu vše podřizovat Giru. Bude to moje první Grand Tour v roli jednoznačného lídra a doufám, že to zvládnu dobře,“ prozradil.

V následujících dnech ho čeká vysokohorské soustředění a generálkou na Giro pro něj bude závod Kolem Romandie.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.