SuperCycling.cz

Thomas spadl a skončil. Ale Tour ohrožena není

19. 6. 2019, 06:50

Další ránu během pár dní dostal Team Ineos. Poté, co při projíždění trasy časovky na Dauphiné spadl ve vysoké rychlosti Chris Froome, těžce se zranil a sezona pro něj skončila, tak ve 4. etapě Kolem Švýcarska skončil na zemi další lídr Geraint Thomas.

reprothimkres

Ze závodu sice hned po pádu na příkaz lékařů týmu odstoupil a byl odvezen do nemocnice, ale zevrubná vyšetření naštěstí vážnější zranění nepotvrdila. Thomas vyvázl jen s odřeným ramenem a tržnou ranou nad pravým okem.

„Měl opravdu těžký pád,“ řekl lékař týmu Derick Macleod. „Spadl na hlavu a vzhledem k tomu jsme nechtěli, aby v závodě pokračoval. Přece jen mohl mít i třeba jen lehký otřes mozku. Odvezli jsme ho do nemocnice, kde vyšetření naštěstí dopadla dobře a Geraint odjel za týmem do hotelu,“ dodal.

„Budeme jeho stav dál monitorovat a věříme, že se během pár dní dá stoprocentně dohromady a bude rychle zpátky na kole,“ uvedl lékař britské stáje.

Thomas spadl 30 km před cílem etapy krátce po sprinterské prémii. Spolu s ním skončil na zemi i Andrej Zeits z Astany, který dopadl daleko hůř: zlomil si klíční kost a žebro.

jestkekresyar

„Trefil nějaký kanál, spadl přede mnou a já neměl kam uhnout. Šel jsem přes řídítka na rameno a obličej. Bylo tam dost krve. Vzhledem k tomu, že jsem spadl na hlavu, tak rozhodnutí lékařů, abych odstoupil, bylo správné,“ uvedl Thomas. „Sice to před Tour na klidu nepřidá, ale mohlo to dopadnout hůř a pořád je dost času, abych se dal dohromady,“ dodal.

Etapu vyhrál ve spurtu Elia Viviani, který porazil Michaela Matthewse a Petera Sagana. Roman Kreuziger i Jan Hirt přijeli do cíle v čase vítěze.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.