SuperCycling.cz

Thomas si spravil chuť, vyhrál nejdelší etapu Tirrena

9. 3. 2017, 19:40

Po nezdaru v úvodní týmové časovce, kdy tým Sky zbrzdilo několik pádů a na vítěze ztratil 1:42 min., si jeden z jeho tahounů Geraint Thomas spravil chuť. Vyhrál totiž nejdelší etapu Tirreno-Adriatico. Novým lídrem se stal Greg van Avermaet z BMC, obhájce loňského prvenství.

tengeraintjede

Thomas v závěru hýřil aktivitou. První pokus o atak ještě nevyšel, ale necelých 5 kilometrů před páskou za to vzal tenhle Velšan znovu a udrželi se ho jen Bob Jungels (Quick-Step Floors), Jonathan Castroviejo (Movistar) a docvakl se k nim i v modrém dresu lídra jedoucí Damiano Caruso (BMC).

Po pár stovkách metrů nasadil k dalšímu trháku Thomas a nikdo z jeho kolegů nebyl schopen zareagovat. Otáčeli se po sobě, rozhodující okamžik k dojetí Thomase prováhali a byli pohlceni.

tenbobajung

Bob Jungels atakuje v závěru etapy, za ním Geraint Thomas.

Stíhat Thomase se vydal Tom Dumoulin (Sunweb), ale neuspěl. Ztratil devět vteřin. Udržel sice druhé místo, ale snad dva metry za ním dovedl početnou skupinu do cíle Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

„Nebyl to z mé strany plánovaný atak. Jen jsme chtěli být v prudké části kopce na dobré pozici. Když atakoval Bob Jungels, cítil jsem se dobře a Kwiato (Kwiatkowski) mi řekl do vysílačky: Jdi do toho. Tak jsem to zkusil. Ale věřit ve vítězství jsem začal asi až 150 metrů před cílem. Jsem šťastný, že to vyšlo,“ uvedl Thomas.

tengreeerrr

Vloni tuto dlouhou etapu s cílem v Pomarance vyhrál Zdeněk Štybar  (Quick-Step Floors). Dnes se obětoval pro týmového lídra Boba Jungelse, v kopci nasadil ostré tempo a pak si vystoupil. Ztratil 5:23. min.

Roman Kreuziger na tom byl po výpadku v úvodní týmové časovce lépe a přijel do cíle v první skupině, kde byli všichni favorité i lídr Oriky Adam Yates. Ovšem australský tým dnešek tvrdě zaplatil, protože přišel o svou sprinterskou hvězdu Caleba Ewana a také rozjížděče spurtů Rogera Klugeho.

totzirreno2

„Roger byl dva dny nachlazený a ta dlouhá etapa na něj byla hodně těžká, takže musel odstoupit. Caleba jsme ztratili kvůli pádu. Je to velká škoda, protože jsme do něj vkládali velké naděje v těch dvou sprinterských etapách. Musíme si teď sednout a říci, jak to bude dál,“ řekl Kreuziger.

„Dobré je, že Adam (Yates) byl jako náš lídr v popředí a i já se cítil daleko lépe než včera. Pořád mě ta časovka moc mrzí, ale nedá se nic dělat. Pocitově to bylo daleko lepší a uvidíme den ode dne, jak to půjde. Zítra je sprinterská etapa, tak doufám, že si co nejvíc orazím a připravím se na sobotu,“ dodal český cyklista z Oriky.

ticesipomalkflurme

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.