SuperCycling.cz

Terpstra vyhrál Eneco Tour, Štybar sedmý

26. 9. 2016, 07:04

Rohan Dennis měl v poslední etapě Eneco Tour smůlu, neudržel dres lídra a vyfoukl mu ho k radosti nizozemských fanoušků Niki Terpstra, který šel do závěrečného dějství z pátého místa. Jeho český stájový kolega z Etixx-Quick Step Zdeněk Štybar podtrhl úspěšné vystoupení belgického týmu a polepšil si na konečnou sedmou příčku.

Tři nejlepší na Eneco Tour: zleva druhý Belgian Oliver Naesen, vítězný Niki Terpstra a třetí Peter Sagan.

Tři nejlepší na Eneco Tour: zleva druhý Belgian Oliver Naesen, vítězný Niki Terpstra a třetí Peter Sagan.

Dvaatřicetiletý nizozemský vítěz byl členem skupinky uprchlíků, z níž tři vydrželi až do cíle. Přivezli si náskok 42 vteřin. Nejvíce sil z této trojice měl Nor Edvald Boasson Hagen, ale druhý Terpstra mohl slavit, protože měl jisté celkové vítězství v posledním etapovém závodě WorldTour sezóny 2016.

Dennis po pádu odstoupil

Do čela žebříčku se vrátil Peter Sagan, který 12. ročník Eneco Tour vedl, ale po časovce z prvního místa spadl a nakonec skončil třetí.

Poslední etapa byla hodně těžká i díky dešti, který se začal spouštět asi 60 km před cílem a z úseků na kostkách udělal pro některé závodníky peklo. Své naděje tam utopil i dosavadní lídr Rohan Dennis, který spadl a i když znovu nasedl na kolo, nakonec ze závodu odstoupil.

kockeee

„Ta etapa byla za deště daleko těžší, než všichni čekali. Jsem rád, že jsem nespadl,“ přiznal Sagan. „Mrzí mě, že jsem nebyl v té vedoucí skupině. Chtěl jsem tam za každou cenu dojet, ale nikdo neměl zájem spolupracovat. Jinak ten konečný výsledek mohl být ještě lepší. Ale taková je cyklistika a třetí místo beru,“ dodal slovenský šampión z týmu Tinkoff.

Nejšťastnějším mužem byl Terpstra. „Ten útok byl plánovaný, žádná náhoda,“ říkal po klasikářské etapě se 17 malými kopci. „Měli jsme několik karet, jak to rozehrát a šli jsme do toho s tím, že zabojujeme o vítězství,“ popisoval Terpstra.

ten niki jk jede

V klíčovém ataku bylo původně devět závodníků a Terpstra tam měl z týmu Boba Jungelse, Zdeněk Štybar brzdil skupinu za nimi. „Kluci odvedli fantastickou práci, bez nich bych to nevyhrál,“ děkoval kolegům. „V závěru jsem měl dost sil a soustředil jsem se hlavně na celkové vítězství. Je to skvělý den v mojí kariéře,“ rozplýval se Terpstra.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.