SuperCycling.cz

Trefná měla smůlu, sahala po top 5

20. 5. 2014, 20:25

Velká smůla v závěru jednorázovky Grand Prix Maykop v Rusku připravila o lepší výsledek Terezu Trefnou, která byla při očekávaném hromadném dojezdu lídrem české reprezentace.

„Držela se výborně na osmém místě ještě nějakých 400 metrů před cílem. Jsem přesvědčený, že kdyby proběhlo všechno bez komplikací, měla na top 5, dost možná i top 3, protože zaspurtovat umí dobře,“ řekl koordinátor ženské silniční reprezentace Jaromír Friede.

Jenže místo solidního výsledku přišla smůla a zklamání. „Holčina jedoucí před Terezou hodila vlnu a zadním kolem narazila do jejího předního. Vyčesala jí čtyři dráty a Tereza ztratila pozici. Naštěstí se nerozšvihala, ale musela úplně zastavit. Je to škoda, protože holky jely týmově a za úsilí nebyly odměněny nějakým pěkným výsledkem. Ale i tak musíme jejich vystoupení hodnotit kladně a věřím, že v nadcházejícím etapáku Tour of Adygeya holky něco předvedou,“ dodal Friede.

Nejlepší z českých závodnic ve výsledkové listině byla 23. Zuzana Neckářová, zvítězila domácí závodnice Julia Iliynchová.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.