SuperCycling.cz

Phinney si zlomil nohu a přišel o Tour de France

27. 5. 2014, 09:40

Americký cyklista Taylor Phinney ze stáje BMC si při silničním závodě amerického šampionátu ve městě Chattanooga zlomil po pádu ve sjezdu levou nohu, ještě týž den se podrobil operaci a sezóna pro něj zřejmě skončila. Podle všeho za jeho pád mohl řidič doprovodného motocyklu.

Třiadvacetiletý talent americké cyklistiky a excelentní časovkář upadl v levotočivé zatáčce ve sjezdu z Lookout Mountain asi 43 kilometrů před cílem závodu. Při pádu narazil do svodidla. Zlomil si nadvakrát nohu a poranil koleno, kvůli tomu musel hned na operaci.

Phinney vybojoval dva dny před silničním závodem podruhé v kariéře americký titul v časovce a chtěl se stát prvním Američanem, který v jednom roce získá oba tituly. Jenže pád jeho naděje zmařil.

Podle závodníka týmu UnitedHealthcare Lucase Eusera mohl za pád doprovodný motocykl, který oběma cyklistům zkřížil trasu. „Jel jsem hned za Taylorem a snažil jsem se v podstatě kopírovat jeho stopu, protože je excelentní sjezdař,“ řekl Euser.

pad kuurne

Tenhle pád předčasně ukončil Phinneyho naděje letos na Kuurne-Brusel-Kuurne.

„Přijeli jsme do zatáčky a Taylor dostihl motorku. Zavřela mu cestu a nemohl nic dělat,“ hájil kolegu Euser, jenž v poslední chvíli strhl kolo na pravou stranu, protože jel asi 20 metrů za Phinneyem. Narazil však do betonové zdi, zničil kolo, ale žádné vážnější zranění neutrpěl. „Oba měli štěstí, že to přežili, vypadalo to děsivě,“ říkal po závodě Tom Danielson ze stáje Garmin-Sharp, který byl kousek od incidentu.

Americký titul nakonec nečekaně získal Eric Marcotte (Team SmartStop), Phinney leží v nemocnici. Příští měsíc měl startovat na Critérium du Dauphiné a BMC s ním počítalo i na Tour de France. Formu nedávno potvrdil i vítězstvím v etapě Kolem Kalifornie.

Phinney, vicemistr světa v časovce z roku 2012 a čtvrtý z olympijské časovky v témže roce, má na pády poměrně velkou smůlu. Letos kvůli pádu nedokončil klasiku Kurrne-Brusel-Kuurne, vloni ze stejného důvodu předčasně ukončil svou misi na Eneco Tour, kde figuroval na průběžném čtvrtém místě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.