SuperCycling.cz

Biker Schurter se mění na silničáře. Zatím na dva závody

29. 4. 2014, 12:43

Nejen kvůli Froomeovi, Portemu, Costovi či Uránovi by na dnešním prologu Kolem Romandie měli zbystřit cyklističtí fanoušci. V sestavě australské formace Orica GreenEDGE totiž jede i úřadující mistr světa v cross country horských kol Nino Schurter. Zatím jde jen o dva silniční starty na domácí půdě, tím druhým bude červnový etapák Kolem Švýcarska.

Schurter a Orica? To spojení je jednoduché, protože i skvělý švýcarský biker je podporován značkou Scott. K odskočení na silnici dostal potřebné svolení od UCI i švýcarského svazu.

Srdcem jsem pořád biker a zůstávám na horských kolech i dál, ale jet nějaký silniční etapák, obzvlášť Kolem Švýcarska, to byl vždycky můj sen. Nino Schurter

Trojnásobný mistr světa na bikách bere start na silnici jako novou výzvu. „Srdcem jsem pořád biker a zůstávám na horských kolech i dál, ale jet nějaký silniční etapák, obzvlášť Kolem Švýcarska, to byl vždycky můj obrovský sen,“ prozradil 27letý trojnásobný vítěz Světového poháru v cross country. „Letošní sezóna je k tomu přímo ideální,“ dodal.

nino 2

Horské kolo dokáže zkrotit dokonale. Zvládne i to silniční?

Na bikách letos startoval na etapáku Cape Epic v Jihoafrické republice, s domácím Buysem skončili v barvách týmu Scott-Odlo MTB Racing na pátém místě. Na dubnovém úvodním díle Světového poháru opět v JAR dojel Schurter na své oblíbené trati v Pietermaritzburgu šestý po defektu z prvního místa v předposledním kole.

Další díl bikového svěťáku v Austrálii Schurter vypustil a chystal se na silnici. Na horském kole se na velké akci znovu představí při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě (23.-25. května).

Ale teď veškeré úsilí soustředí na silnici a jede závod, který je pro mnohé generálkou na Giro d´Italia. „Nino je špička ve své disciplíně a měl obrovskou touhu zkusit i silnici,“ uvedl sportovní ředitel týmu Orica GreenEDGE Neil Stephens.

nino 3

Romandii v duhovém dresu mistra světa z biků jet nesmí. Tam v něm jede šampión ze silnice Rui Costa.

 „On i jeho sponzoři vynaložili velké úsilí, aby se vše dalo zrealizovat. Má motivaci a myslím, že to v závodě všichni uvidíme. Je to závodník s velkým fyzickým fondem i nadšením pro danou věc. Lidé s těmi to vlastnostmi mají tendenci uspět. Věřím, že tuhle spolupráci v budoucnu ještě rozšíříme,“ dodal Stephens.

Na Schurtera se těší i samotní závodníci. „Bude zajímavé sledovat, jak špičkový mountain biker zapadne do silničního pelotonu. O tom, že je velmi silný, nemá cenu diskutovat. Až se na silnici aklimatizuje, může udělat nějaké dílčí výsledky,“ prozradil Schurterův krajan ze stáje Orica GreenEDGE Michael Albasini.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.