SuperCycling.cz

Suverénní Roglič slaví druhé vítězství na Romandii

5. 5. 2019, 18:21

Slovinec Primož Roglič potvrdil na Romandii, která je generálkou na Giro, že má formu jak hrom. Slovinec z týmu Jumbo-Visma vyhrál tři etapy včetně dnešní závěrečné časovky a obhájil loňské prvenství.

primozpulagaaa

Jan Hirt z Astany, pro něhož šlo rovněž o generálku na Giro, před závěrečnou časovkou ze závodu po dohodě s týmem odstoupil. Na kontě měl dvě umístění v top 10 - v 1. etapě byl osmý, ve 4. sedmý.

Roglič mohl žlutý dres lídra obléknout hned v první den, ovšem v prologu prohrál o vteřinu s krajanem Janem Tratnikem. Ale hned další den si ho vzal a už ho nepustil. Celkově druhý skončil Portugalec Rui Costa (UAE-Team Emirates), třetí byl Geraint Thomas (Ineos).

ulagacasuvka

„Tohle vítězství je dílem celého týmu. Myslím, že jsme hodně vyrostli, což je skvělé zjištění. Užíval jsem si to,“ řekl Roglič.

„Jsem se svou formou moc spokojený, vítězství bylo možná trochu nečekané,“ prohlásil Slovinec, který vyhrál už třetí WorldTour závod v sezóně po triumfech na UAE Tour a Tirreno.

„Nezávodil jsem od Tirrena, jen jsem trénoval ve vysoké nadmořské výšce, takže jsem moc šťastný, jak to dopadlo. Romandie je můj oblíbený závod. Teď můžu s jistotou říci, že jsem na Giro dobře připraven,“ dodal slovinský vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.