SuperCycling.cz

Štybar vstupuje do sezóny. Murcii jedou i další dva Češi

10. 2. 2018, 08:21

O tomto víkendu vstupuje na ostro do sezóny 2018 Zdeněk Štybar. Misi vrcholící na klíčových jarních klasikách odstartuje v sobotu na 38. ročníku jednorázovky Vuelta Ciclista a la Region de Murcia, v neděli půjde o závod Clasica de Almeria.

stybymuricalmerie

Na obou španělských jednorázovkách se představí ještě další dva Češi: Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) a Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice).

Štybar začíná závodní přípravu směrem k vrcholům klasikářské sezóny v podobě Flander či Roubaix a také Giru, které ho čeká vůbec poprvé v kariéře. Po dvou španělských jednorázovkách by měl jet Čech ze stáje Quick-Step Floors i etapák Kolem Algarve v Portugalsku, který startuje ve středu.

Spolu se Štybarem se ve Španělsku v dresu belgického týmu představí i další excelentní klasikář Philippe Gilbert. Oba by měli mít až do konce jarních klasik de facto stejný program a oba na nich budou lídry Quick-Stepu.

gilbactionu

„Jsem šťastný, že vracím do závodů. Zima byla dlouhá a už jsem se nemohl dočkat, až to zase začne,“ řekl 35letý Gilbert, jenž vloni Flandry i Amstel. „Na Murcii mám dobré vzpomínky, vyhrál jsem tu před dvěma lety. Je to dobrý testovací závod vhodný pro ataky. Bude to takový test mojí kondice, ale vůbec netuším, na co po těch měsících bez závodů mohu pomýšlet,“ uvedl Gilbert.

Spolu s ním a Štybarem ve Španělsku jedou za Quick-Step ještě Bob Jungels, James Knox, Pieter Serry (všechny čeká debut v sezóně), Enric Mas a Florian Sénéchal už jeli Tour Down Under a Cadel Evans Road Race v Austrálii.

Kreuziger si na Murcii věří

Jak už bylo řečeno, v akci budou ještě další dva Češi. Kreuziger i Schlegel za sebou mají etapák Kolem Valencie, kde první jmenovaný skončil na velmi dobrém osmém místě.

„Po návratu domů jsem si naordinoval dva volnější dny a následně opět začal intenzivní trénink. Vzhledem k chladnému počasí jsem trénoval dvou až třífázově v posilovně a na trenažeru, ven jsem vyjel jen jednou. Ale i tak jsem spokojený, jak vše proběhlo,“ řekl Kreuziger.

rrrommurcia

Ambice si dělá zvláště na Murcii. „Je to poměrně těžký závod. Mám šanci jet trochu na sebe a pokusit se o výsledek. Rád bych byl ve hře z té nejlepší skupinky vrchařů, a pokud by došlo na spurt menší skupiny, máme tam Trentina nebo Albasiniho,“ uvedl Kreuziger.

„Pozor si musíme dát hlavně na Valverdeho, který tady bydlí a vloni vyhrál, takže má určitě znovu velikou motivaci,“ dodal. „V neděli půjde o vyloženě sprinterský závod, kde jedeme na Caleba Ewana, který si věří na vítězství.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.