SuperCycling.cz

Štybar už byl dvakrát druhý. Dočká se na Roubaix vítězství?

8. 4. 2018, 07:55

Paříž-Roubaix už jel Zdeněk Štybar pětkrát. Dvakrát byl na legendární kostkové klasice přezdívané Peklo severu druhý, při dalších dvou startech se vešel do top 6. Sní o tom, že jednou vystoupí v oblíbeném závodě na nejvyšší stupeň a zvedne nad hlavu magickou trofej s dlažební kostkou. Bude to dnes?

stybybehlavni

„Forma je dobrá, a když se sejde se štěstím, nevidím důvod, proč by to nemohlo vyjít,“ říká Zdeněk před startem. „I Roubaix je závod, který mi hodně sedí. Dosavadní výsledky to dokládají.  Moc bych si přál, aby to rady jednou vyšlo na vítězství. Říkám si to každý rok. Teď je další šance,“ dodal český cyklista belgické stáje Quick-Step Floors.

Nejlepší klasikářský tým nebude měnit taktiku oproti Flandrům, to znamená, že do závodu dlouhého 257 km půjde se třemi hlavními lídry bez upřednostnění jednoho z nich. Kromě Štybara to jsou vítěz Flander Niki Terpstra, velezkušený Philippe Gilbert a v záloze číhá ještě Yves Lampaert.

kvickstepbe

Quick-Step vysílá do boje úplně stejnou sestavu jako na Flandry. Kromě zmíněných závodníků pojedou ještě Iljo Keisse, Florian Sénéchal a Tim Declercq. Jejich práce se očekává zejména v první polovině závodu.

„Věříme všem našim lídrům, kteří ukázali v předešlých závodech dobrou formu. A kdo z nich bude v dané chvíli na pozici, která by mohla přinést vítězství, tak ti ostatní udělají vše pro to, aby mu k němu pomohli,“ řekl Tom Steels, sportovní ředitel Quick-Stepu. Jako aktivní závodník byl sám na Roubaix třetí v roce 1999, o místo před ním tehdy skončil hlavní sportovní ředitel belgické stáje Wilfried Peeters.

„Takový závod jako Roubaix je vždy těžké nějak kontrolovat. Ale my věříme v naši sílu a připravujeme se, že z toho znovu uděláme náš vlastní závod,“ sliboval Steels.

kostkyb18

Letošní 116. ročník Roubaix měří 257 km, na závodníky čeká celkem 29 kostkových úseků o celkové délce 54,5 km včetně těch nejtěžších, jako jsou Haveluy, Trouée d’Arenberg, Sars-et-Rosières, Mons-en-Pévèle, Camphin-en-Pévèle a Carrefour de l’Arbre.

Startovní listinu najdete ZDE. Oficiální web závodu, Facebook, Twitter, Instagram.

Přímý přenos celého závodu vysílá od 11.00 Eurosport, ČT Sport zahajuje vysílání ve 12.15.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.