SuperCycling.cz

Štybar sedmý na San Remu, Kreuziger mrznul

31. 3. 2014, 17:47

Zdeněk Štybar ukázal, že je to klasikář par excellence. Po téměř 300 kilometrech závodu Milán-San Remo si v deštivém pekle dojel pro výborné sedmé místo ve spurtu vedoucí skupiny. Překvapivým vítězem se stal Nor Alexander Kristoff z Kaťuši.

Primavery se zúčastnili i další dva Češi: Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) ze závodu v závěru odstoupil kvůli silnému prochladnutí, Jan Bárta (NetApp-Endura) jel a 250 kilometrů v úniku, ale před cílem byli uprchlíci podle očekávání pohlceni.

Štybar byl nakonec v pořadí druhým nejlepším závodníkem stáje Omega Pharma-Quick Step. V čelní skupině se totiž i po posledním stoupání na Poggio udržel ještě Mark Cavendish, jemuž v závěru Zdeněk chtěl co nejvíc pomoci. Ale Cavendish nakonec skončil až pátý, což bylo pro tým trochu zklamání.

stybar san remo

O Zdeňka Štybara byl mezi novináři velký zájem.

„Markovi to finále nevyšlo úplně podle představ, ale celý závod jel výborně a byl silný. Já se cítil taky v hodně dobré formě. Od Paříž-Nice jsem se o trochu zlepšil, neměl jsem žádný problém s délkou závodu, spíš mi činila potěšení. Trénoval jsem na to tvrdě a vyplatilo se to,“ prozradil Štybar.

Když se zvedl Modolo, vyjel jsem za ním. Ale v té zimě se moje nohy najednou zastavily. Mark Cavendish

„Cítil jsem se dobře, ale asi jsem začal sprintovat moc brzy. Jenže jsem neměl jinou možnost. Když se zvedl Modolo, vyjel jsem za ním. Ale v té zimě se moje nohy najednou zastavily. Líp jsem ten závěr nebyl schopen zajet,“ uvedl Mark Cavendish.

cavendish san remo

Mark Cavendish toho měl plné zuby.

Všem největším favoritům vypálil rybník Nor Kristoff, který byl na San Remu vloni osmý. Ve spurtu skupiny 27 lidí vybojoval největší úspěch dosavadní kariéry. „Luca Paoloni mi v závěru strašně pomohl, ale na vítězství jsem vůbec nepomyslel. Říkal jsem si, že první desítka bude super,“ říkal jezdec Kaťuši.

Bronzový medailista ze silničního závodu na OH v Londýně byl po projetí cílem lehce v šoku. „Sprint po 300 kilometrech je trochu specifický. Nedá se to s normálním spurtem srovnat. Cavendish nebo Greipel jsou jinak rychlejší než já. Když jsem projel cílem jako první, nemohl jsem tomu uvěřit. Byla to fantazie,“ rozplýval se 26letý Nor. 

Výsledky (299 km):

1. Alexander Kristoff (Nor./Kaťuša) 6:55:56 hod.

2. Fabian Cancellara (Švýc./Trek)

3. Ben Swift (Brit./Sky)

4. Juan Jose Lobato (Šp./Movistar)

5. Mark Cavendish (Brit./Omega Pharma-Quick Step)

6. Sonny Colbrelli (It./Baldriani-CSF)

7. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) všichni stejný čas

...

91. Jan Bárta (ČR/NetApp-Endura) +11:42

Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) nedokončil.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.