SuperCycling.cz

Štybar rozjížděl spurt a skončil pátý. Gaviria se zranil

12. 3. 2018, 22:23

Zdeněk Štybar ukazuje před klíčovými klasikami skvělou formu. V předposlední etapě závodu Tirreno-Adriatico  rozjížděl spurt pro argentinského stájového kolegu z Quick-Step Floors Maxe Richezeho, jenž nakonec skončil třetí. Štybar bral velmi dobré 5. místo. Vítězství, už druhé na Tirrenu, vybojoval Němec Marcel Kittel z Kaťuši.

vyrjaaaa

Pro Quick-Step však dopadla etapa, když pomineme výsledky, hodně špatně. Osm kilometrů před cílem si totiž Fernando Gaviria škrtl o zadní kolo před ním jedoucího Richezeho a poroučel na zem. Spolu s ním asi dalších 25 lidí.

Gaviria do cíle dojel se ztrátou 4 a půl minuty, ale po etapě ho vzali na vyšetření do nemocnice. A rentgen odhalil zlomeninu jedné kůstky na levé ruce, která si vyžádá chirurgický zákrok. Tomu se Gaviria podrobí zítra na klinice v belgickém Herentalsu. Až po operaci bude jasné, jak dlouhá čeká kolumbijského sprintera pauza.

Stoprocentně přijde o sobotní klasiku Milán-San Remo, která pro něj byla prvním velkým vrcholem sezóny a kde patřil k favoritům. „Jsem z toho zničený. Měl jsem výbornou formu a na San Remo jsem se moc těšil. Nedá se nic dělat, musím se dát co nejrychleji dohromady,“ řekl Gaviria, jenž byl vloni na Primaveře pátý.

Skvělý Sagan

Bravurním manévrem se pádu na poslední chvíli vyhnul Peter Sagan a co víc, ještě se díky extrémnímu úsilí dokázal po dalších třech kilometrech dostat zpátky do čelní skupiny a zaspurtoval druhý! Proto byl pro většinu fanouškům hrdinou dne právě slovenský mistr světa.

„Abych se vyhnul tomu pádu, musel jsem tvrdě brzdit. Kluci zezadu do mě najeli a moje zadní kolo bylo zničeno, tak jsme ho museli měnit. Byl jsem ještě schopen se dotáhnout zpátky, ale stálo mě to hodně sil, které pak chyběly ve spurtu. To je cyklistika. Patří k ní i věci, které nemůžete ovlivnit,“ uvedl Peter Sagan.

König už nejede

Vedení před závěrečnou časovkou na 10 km udržel Michal Kwiatkowski ze Sky, druhý Ital Damiano Caruso ztrácí jen tři vteřiny. O pódium ještě určitě zabojují i čtvrtý Geraint Thomas a pátý Rigoberto Urán.

V závodě už z Čechů pokračuje jen Zdeněk Štybar. Leopold König z Bory do pondělní etapy nenastoupil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.