SuperCycling.cz

Štybar rozjížděl spurt a Jakobsen to dokázal!

21. 2. 2019, 06:52

Zdeněk Štybar vstoupil do sezóny 2019 na jedničku. V úvodní etapě závodu Kolem Algarve, který bere jako start na rozjetí před vstupem do klasik, rozjížděl v závěru spurt pro nizozemského parťáka z Deceuninck – Quick-Step Fabia Jakobsena. Ten nakonec dokázal práci kolegů proměnit ve vítězství.

jakobsvyhravaalg

Etapu dlouhou 199 km poznamenal pád v závěru, který peloton rozdělil. Jezdci belgické stáje byli v tu dobu vpředu a Jakobsen se mohl těšit na výbornou podporu. Zároveň využil toho, že kvůli pádu nebyli v první skupině úplně všichni adepti na čelní příčky.

„Je to neskutečně - první závod sezóny a hned vítězství,“ rozplýval se 22letý Jakobsen. Pro Deceuninck – Quick-Step to bylo už deváté prvenství v roce 2019. „Moc si toho vážím. Porazil jsem řadu skvělých sprinterů a mám dres lídra. Je to nádhera,“ dodal závodník, jenž nedávno podepsal s týmem novou smlouvu až do konce roku 2021.

jakobseninjelou

Štybar si vlezl na čelo na posledním kilometru a rozjel skvělé tempo. Posledním rozjížděčem spurtu pro Jakobsena byl Florian Sénéchal a mladý Holanďan jejich skvělou práci proměnil ve vítězství.

Štybar nakonec obsadil 22. místo v čase vítěze, další Čech Josef Černý (CCC Team) přijel do cíle kvůli pádu s mankem přes 9 a půl minuty.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.