SuperCycling.cz

Štybar před Strade Bianche: Rád bych to vyhrál znovu

4. 3. 2016, 22:03

V sobotu se jede jubilejní 10. ročník jednoho z nejhezčích závodů sezóny. Italská klasika Strade Bianche po prašných cestách Toskánska svědčí i českým barvám. Vloni vystoupil v Sieně na nejvyšší stupeň Zdeněk Štybar a ani letos nebude na startu chybět. Je lídrem stáje Etixx-Quick Step a jeho snem je obhajoba prvenství.

stybar-ke-strade-archive

„Když už to člověk jednou vyhrál, tak vždycky bude snít o dalším vítězství. Rád bych se o to pokusil, i když vím, že to bude strašně těžké,“ řekl Supercycling.cz Štybar. „Počítám s tím, že si na mě všichni budou dávat větší pozor, ale cítím se dobře a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal.

Po závodě Kolem Algarve trénoval na Mallorce, která je momentálně jeho druhým domovem. Má tam apartmán a rozjel tam i byznys s půjčovnou kol a servisem. „Bylo dobré počasí, měl jsem ideální podmínky na trénink. Byl to pro mě důležitý blok přípravy, protože od teď až do Paříž-Roubaix není už na žádný velký trénink prakticky není prostor,“ přiznal český cyklista.

styby na strade obhajuje

Dobře ví, že ho v sobotu čeká hodně těžký závod. „Vloni jsme nastoupali asi 3500 metrů, což je na těch prašných cestách dost složité. Letos má navíc na závěr závodu pršet, což by vše ještě hodně ztížilo a moc si nedokážu představit, v jakém stavu ty cesty budou,“ uvedl Štybar, který má na rozdíl od mnoha jiných závodníků déšť v oblibě.

Spolu s ním je v sestavě i jeho český parťák Petr Vakoč. Ten o minulém víkendu ukázal fantastickou formu ve Francii, kde vyhrál jednorázovky Classic Sud-Ardèche a Drôme Classic. „Mám hroznou radost, jak mu to jde. Ukázal, že je na tom opravdu skvěle,“ pochválil ho Štybar.

Závod se startem i cílem v Sieně měří 176 kilometrů, 53 z nich je po prašných cestách rozdělených do devíti sektorů. Poslední z nich je 12 km před cílem na Piazza del Campo.

Spolu se Štybarem a Vakočem jedou v dresu belgické stáje Etixx-Quick Step v nabité sestavě ještě Gianluca Brambilla, Bob Jungels, Yves Lampaert, Tony Martin, Matteo Trentin a Julien Vermote.

Na startu měl být původně z Čechů i Roman Kreuziger (Tinkoff), ovšem účast musel nakonec odpískat. „Moc jsem se těšil, ale nemoc byla bohužel silnější než já. Doufám, že budu připraven na Tirreno,“ napsal Kreuziger na Twitter.

Strade Bianche jede řada hvězd. Mezi velké favority určitě patří Peter Sagan (Tinkoff), Michal Kwiatkowski (Sky), Greg van Avermaet (BMC) nebo Alejandro Valverde (Movistar). Uvidíme, co předvede Vincenzo Nibali (Astana).

Kompletní startovní listinu najdete ZDE. Přímý přenos vysílá od 14.05 Eurosport 2.

strados

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.