SuperCycling.cz

Štybar nestačil jen na Cancellaru, Vakoč pátý!

5. 3. 2016, 21:35

Zdeněk Štybar a celý tým Etixx-Quick Step zajel fantasticky závod Strade Bianche, kde český cyklista obhajoval vítězství. Nakonec se mu to málem povedlo. Sklonit se musel v samém závěru pouze před Švýcarem Fabianem Cancellarou (Trek-Segafredo), který italskou klasiku vedoucí i po prašných cestách vyhrál potřetí v kariéře.

cance-a-za-nim-styby

Skvělý výkon podal i Štybarův český stájový kolega Petr Vakoč, který skončil pátý hned za Peterem Saganem.

Desátý ročník stále populárnější klasiky v Toskánsku se podle očekávání rozhodoval až v samém závěru. Necelých 8 kilometrů před cílem atakoval z vedoucí čtveřice nejaktivnější muž závodu, Ital Gianluca Brambilla, parťák Štybara s Vakočem. Za ním jeli právě Štybar, Cancellara a Sagan. Český cyklista logicky neměl zájem jet, nestřídal a o sjetí Brambilly se museli snažit zbývající dva závodníci.

ampus strade

To samé zažíval v další skupince Vakoč, který vypadal hodně silný, ale stejně jako Jungels, další člen Etixx-Quick Step, neměl zájem stíhat Štybara s Brambillou před nimi.

V posledním stoupání před nájezdem na Piazza del Campo, kde byl cíl, však hlavně díky skvělému Cancellarovi dojeli Brambillu. Sagan nestačil, ale Cancellara se Štybarem se přes Itala už nahoře na náměstí přehnali.

Švýcar byl nejsilnější ze všech, zkušeně si pohlídal poslední zatáčku a Štybara před sebe nepustil. „Tohle je klíčový moment závodu a dnes se to znovu potvrdilo. Chtěl jsem se před Fabiana dostat, ale on mě tam prostě nepustil,“ řekl Štybar.

 „Je to speciální den. Musel jsem vyložit na stůl všechny nejlepší karty. V závěru jsem věděl, že nesmím nechat Brambillu nechat odjet na moc velký rozdíl, protože Etixx tam byl v početní výhodě. Použil jsem svoje zkušenosti a sebevědomí, že to v samém závěru dokážu. Věděl jsem, že na to mám,“ prozradil Cancellara.

cancellara horni strade

„Vyhrát tenhle závod potřetí, toho si strašně vážím. Měnil jsem tady historii a na těch prašných cestách už je moje jméno pevně zapsáno. Jsem za to opravdu šťastný,“ dodal bezmála 35letý excelentní klasikář ze stáje Trek-Segafredo, jenž Strade Bianche vyhrál už v letech 2008 a 2012.

„Věděl jsem, že Štybarovi tenhle závod hodně sedí. Je to původem cyklokrosař, vyhrál tady vloni a musel jsem si na něj dávat velký pozor, protože byl strašně silný i v tom posledním kopci,“ přiznal vítěz. „Musel jsem jet tempo na posledních pěti kilometrech, byl to risk, ale taky jediný způsob, jak se zapojit do hry o vítězství. Jinak by se radoval Brambilla,“ dodal Cancellara.

brambous str

„Vyhrál ten nejsilnější,“ ocenil Cancellaru Zdeněk Štybar. „Celkově mám takové hořko-sladké pocity. Byl jsem strašně blízko vítězství, ale klobouk dolů před Fabianem. Jako tým jsme podali skvělý výkon, vše jsme měli pod kontrolou a moji kolegové byli kolem mě celý den. Závod byl celkově úžasný a prohrát s Cancellarou není žádná ostuda. Jsem spokojený, že jsem ukázal dobrou formu a těším se na Tirreno,“ dodal Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.