SuperCycling.cz

Štybar na Strade čtvrtý. Jsem zklamaný, přiznal

5. 3. 2017, 17:32

Už potřetí v kariéře skončil Zdeněk Štybar na oblíbené klasice Strade Bianche v top 5. Sobotní čtvrté místo ho však po vítězství v roce 2015 a druhé příčce z loňského roku zklamalo. 

stybystradiotvral

Vítězství v závodě poznamenaném deštěm vybojoval bývalý Štybarův stájový kolega Michal Kwiatkowski, který však už druhým rokem obléká dres britského týmu Sky. Strade Bianche vyhrál už podruhé, poprvé to bylo v roce 2014.

kwiatovyhravastrade

Polský mistr světa z roku 2014 atakoval 15 km před cílem z vedoucí skupiny, kde byli i Štybar a belgické duo Greg Van Avermaet, Tim Wellens. „Na chvíli jsme zaváhali a Michal získal náskok, který už se nám nepodařilo zlikvidovat. Mrzí mě to. Cítil jsem se dobře, měl jsem dobré nohy a z konečného výsledku jsem smutný,“ řekl Štybar.

Cink osmnáctý

Jak si vedli další Češi? Ondřej Cink (Bahrain Merida) předvedl na debutanta skvělý výkon a skončil jako nejlepší ze závodníků Bahrain Merida na 18. místě. „V samém závěru mi na finále už trochu chyběly síly, ale jinak můžu být spokojen. Byl to závod, který mě spoustu věcí naučil,“ poznamenal Cink.

kimbaustradde

Štybarův stájový kolega Petr Vakoč obsadil 27. místo, což bylo méně, než čekal. „Nevyšlo to podle plánu. Déšť a silný vítr udělal z již dost náročného dne ještě těžší. Rozhodující moment přišel ještě před polovinou závodu, kdy na štěrkovém úseku došlo k pádu, a projela jen malá skupinka. Já se zranění naštěstí vyhnul, ale tří kluci od nás z týmu skončili na zemi. Do vedoucí skupinky pak ještě doskočilo několik závodníku, mně k tomu bohužel malinko chybělo. Nějakých 50 kilometrů před cílem zbytek pelotonu vzdal snahu o dostižení skupiny a pro mě bylo po závodě,“ hodnotil závod Vakoč.

Kreuziger má tři stehy na lokti

Ještě větší smůlu měl Roman Kreuziger, který v průběhu závodu skončil na zemi a Strade Bianche nedokončil. „Byl to krásný a intenzivní závod, ale nebudu na něj dneska vzpomínat v nejlepším. Spadlo to totiž těsně přede mnou a já už se tomu nemohl vyhnout. Vezu si tak tři stehy na lokti a naražený bok. Do Tirrena ale budu v pořádku,“ řekl cyklista Oriky.

cesistradkje

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.