SuperCycling.cz

Štybar jedním z favoritů Strade Bianche. Zaúřaduje počasí?

2. 3. 2018, 21:30

Zdeněk Štybar už ví, jaké to je na Piazza del Campo v Sieně zvednout ruce nad hlavu. Před třemi lety totiž dokázal populární klasiku Strade Bianche na prašných cestách vyhrát. Je to závod, který má velmi rád. Před dvěma lety byl druhý, vloni čtvrtý. A velké ambice má i letos na 12. ročníku.

stybynastade

Hrát do karet mu může coby bývalé hvězdě cyklokrosu i počasí, protože i v Toskánsku sněžilo a na sobotu hlásí v této oblasti déšť a teploty jen lehce nad nulou. „Bude to opravdová klasika,“ říká další z favoritů Greg van Avermaet z BMC.

Štybar bude spolu s Philippem Gilbertem lídrem týmu Quick-Step Floors. „Víme, že máme několik kluků, kteří jsou schopni vyhrát,“ prohlásil sportovní ředitel Davide Bramati.

„Ale nebude to snadné, protože je tu skvělá konkurence. Navíc může sehrát velkou roli i počasí. Bude chladno, k tomu déšť. Ale přesto uděláme vše pro to, abychom do března vstoupili pravou nohou,“ dodal.

stradesnihh

Jak zmínil Bramati, klíčovou roli sehraje zřejmě počasí. Fotky z projíždění trasy různých závodníků na sociálních sítích ukazovaly sníh kolem cest, prudký déšť, dokonce i sněhuláka v cíli na Piazza del Campo.

„Sníh nebo bláto, bude to spektakulární. Čisté závodění,“ řekl dvojnásobný vítěz Strade Bianche Michal Kwiatkowski ze Sky.

„Bude to boj o pozice, aby člověk najel na ty sektory vpředu. A tam to bude hodně technické a riskantní. Ale v dešti může být ten závod těžký úplně v kterémkoli místě. V každém sektoru musíte být ve střehu. To se mi líbí,“ přiznal van Avermaet.

stradesnizek2

Na 184 kilometrech čeká na cyklisty 63 km po prašných (za sucha, nyní spíše rozbahněných) cestách a na závěr 16procentní kopec na náměstí. „Vypadá to, jako kdyby se ten závod jel přesně uprostřed zimy a ne pár dní před začátkem jara,“ prohlásil Gianni Moscon ze Sky.

Esa na startu

Na startu se sejde skutečně hvězdná sestava. Kromě Štybara, van Avermaeta či Kwiatkowského nebude chybět Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), pro něhož půjde o první start v Evropě v roce 2018.

ganastrada

Sagan si odbyl premiéru v sezóně na Tour Down Under, poté byl na vysokohorském soustředění v Sierra Nevadě. „Vůbec nevím, jak bude moje tělo po návratu z vysoké výšky reagovat. Myslím, že budu potřebovat pár závodů, abych se do toho dostal,“ sdělil Sagan.

tiinapiaza

Michal Kwiatkowski, Peter Sagan a Wout van Aert na Piazza del Campo.

Na startu 12. ročníku budou i další klasikářská esa jako Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), ale třeba i Alejandro Valverde (Movistar), Tom Dumoulin (Sunweb), Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Romain Bardet (AG2R) nebo úřadující mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan).

Kompletní startovní listinu najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.