SuperCycling.cz

Štybar je fit. A na Pekle severu vyhlíží vysněný výsledek

13. 4. 2019, 08:28

V týdnu prozradil, že ho před Flandry limitovaly žaludeční problémy, a ty ho připravily o šanci na lepší výsledek. Teď už je Zdeněk Štybar stoprocentně v pořádku. A zítra to chce na pekelně těžkém Pekle severu, zřejmě suchém a prašném 117. ročníku Paříž-Roubaix, prodat.

stybyrb19

Nakonec je to závod, který mu sedí víc než Flandry. A už tam byl dvakrát druhý: před dvěma lety byl nad jeho síly pouze Greg van Avermaet, v roce 2015 John Degenkolb. Oba jeho soupeři budou na startu i zítra, oba budou patřit do okruhu velkých favoritů.

Stejně jako Štybar. Nakonec s Degenkolbem a některými jezdci jeho týmu Trek-Segafredo si ve středu projel pár úseků závodu a včera se tam vrátil ještě se svým týmem Deceuninck-Quick Step. „Říkal jsem si, že bychom si teď mohli pořadí z roku 2015 prohodit,“ uvedl s úsměvem na tiskové konferenci český závodník.

„V týdnu jsem ještě tvrdě trénoval. Cítil jsem, že mi to chybělo, protože jsem v té maximální intenzitě nejel finále Flander. Věřím, že se to vyplatí,“ řekl Štybar.

sgilbourb19

„To, co se stalo na Flandrech, mě mrzelo, protože jsem cítil šanci na vítězství. Ale v závodě, který má i s neutrálním startem skoro 280 kilometrů, musí být všechno perfektní. Jinak nemáte šanci. Já dostal v sobotu před závodem střevní virózu a nemohl jsem jíst, jak bych potřeboval. Cítil jsem, že nemám takovou sílu,“ prozradil.

Teď je všechno jinak. Na Paříž-Roubaix startoval šestkrát, pětkrát byl v top 10. „Každý ročník je jiný a já se moc neohlížím zpátky. Soustředím se jen na ten nejbližší závod,“ přiznal. „Co bylo, většinou zapomínám. Žiju jen současností. A vím, že bojovat na Roubaix o vítězství, je vždycky těžké. Letos má navíc dost foukat, což může udělat závod ještě těžší,“ dodal Štybar.

V sestavě Quick-Stepu bude lídrem spolu s Lampaertem, Gilbertem i Asgreenem, který před týdnem šokoval druhým místem na Flandrech.

Sagan van Avermaet a další esa

Peter Sagan, Greg van Avermaet, John Degenkolb, Sep Vanmarcke, Oliver Naesen, Wout van Aert, Edvald Boasson Hagen nebo Alexander Kristoff. Ale v minulosti se už několikrát ukázalo, že největší favorit nejtěžší klasiky nevyhrává. Třeba před třemi lety, kdy slavil vítězství Matthew Hayman, anebo před týdnem na Flandrech a senzační triumf Alberta Bettiola.

ganganganrb

Právě Bettiol ve startovní listině Roubaix chybí, stejně jako čtvrtý muž Flander Mathieu van der Poel. Zatímco první jmenovaný Roubaix vypustil po dohodě s týmem kvůli přípravě na ardenské klasiky, van der Poelův týmu Corendon-Circus nedostal divokou kartu.

Děda van der Poela se rozčiluje

A dědeček mladého Holanďana, legendární Raymond Poulidor, se kvůli tomu pěkně rozčílil. „Je to ostuda. Na Flandrech jel famózně, a kdyby nespadl, stoprocentně vyhrál,“ řekl Francouz, který byl osmkrát na pódiu při Tour de France.

Ale jeho vnuk je v klidu. „Pro mě je důležitější jet Amstel v dresu nizozemského mistra. A kdybychom jeli ještě Roubaix, byla by to moc těžká porce. Aspoň se mám na co těšit příští rok,“ prohlásil van der Poel.

kostkyrb19

Přes 6 miliónů kostek

Celkem 54,5 kilometrů z celkové porce 257 km představují kostkové úseky. Jsou rozděleny do 29 sektorů. Organizátoři spočítali, že je na nich přesně 6 076 000 dlažebních kostek.

Závod vysílá přímým přenosem ČT Sport i Eurosport, můžete si vybrat, co je vám bližší :-)

 

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.