SuperCycling.cz

Štybar a spol. jdou do akce. Sezóna klasik startuje

26. 2. 2016, 18:39

Déšť, často i sníh, bláto, kostky. Pro některé cyklisty děs, jiní tohle roční období zase vyhlížejí jako nejlepší. O nadcházejícím víkendu se v Belgii naplno rozjede klasikářská sezóna. V sobotu se jede 71. ročník Omloop Het Nieuwsblad a v neděli 68. dějství klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne.

styby-s-tomem-na-perex

Čeští fanoušci věří, že stejně jako v předchozích letech bude hodně vidět Zdeněk Štybar. Vloni druhý muž Paříž-Roubaix a vítěz Strade Bianche začínal v minulých letech klasikářskou sezónu právě na Omloop Het Nieuwsblad, letos ovšem úvodní dvě belgické klasiky z programu vypustil.

„V týmu by byli rádi, kdybych ty závody jel, ale já jim už před sezónou řekl, že bych místo toho radši trénoval. Odkývali mi to bez problémů,“ prozradil Štybar, který se chystá na Mallorce a klasikářskou sezónu by měl začít příští sobotu na Strade Bianche.

Dál už česká klasikářská jednička počítá se všemi důležitými klasikami: po Strade Bianche pojede Milán-San Remo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem a v neposlední řadě dva giganty v podobě Flander a Roubaix.

Štybarův tým Etixx-Quick Step bude znovu patřit mezi ty, na které se bude upínat pozornost všech. Mezi týmy WorldTour nenajdete nabitější klasikářskou sestavu, než je belgická formace.

etix k omlopu

Posuďte sami: Zdeněk Štybar, Tom Boonen, Niki Terpstra, Stijn Vandenbergh, Matteo Trentin, Yves Lampaert. To jsou všechno borci, kteří mají kostkové klasiky v krvi. Letos do nich navíc skočí i německá motorka Tony Martin, takže se v podání Etixxu máme na co těšit.

Omloop Het Nieuwsblad bude pro Martina teprve druhou kostkovou klasikou v kariéře. Premiéru si odbyl v roce 2008 na Dwars door Vlaanderen, kde byl 42. „Opravdu se na to těším. Od kluků jsem dostal spoustu cenných rad a hodně mi jich dal i náš sportovní ředitel Tom Steels. Říkal, jak je důležité úplně vpředu, když se začne naplno závodit. Jinak člověk nemá šanci. Taky jsem se díval na videa z předchozích ročníků Omloopu,“ prozradil Tony Martin.

Právě Steels vyhrál tuto belgickou klasiku v roce 1996. „Kluci si ve středu byli projet asi 140 kilometrů trasy a vypadali hodně dobře. Myslím, že jsme na první klasikářský víkend výborně nachystáni,“ řekl Steels. „Letos se závěr Omloopu změnil, na posledním kilometru přibyl krátký kopec. Ale pro naše závodníky by to neměl být žádný problém,“ dodal.

Ze sestavy Etixxu vypadl Yves Lampaert, který si při pádu na Algarve zlomil hrudní kost. „Věřím, že budu zpátky na kole co nejdřív a stihnu se připravit na severní klasiky,“ uvedl sedmý muž loňského Paříž-Roubaix.

sagan k omloupu

Na startu Omloop Het Nieuwsblad bude chybět i vítěz posledních dvou ročníků Ian Stannard (Sky), ale hvězdami se to bude i tak hemžit. Lídrem Tinkoff bude úřadující mistr světa Peter Sagan, Etixx-Quick Step sází hlavně na trojici Tom Boonen, Niki Terpstra, Stijn Vandenbergh. V sestavě BMC nechybí excelentní klasikáři Greg van Avermaet a Philippe Gilbert, v dresu Kaťuši jede mj. Alexander Kristoff.

Na startu bude mít zastoupení i česká cyklistika. V dresu polské formace CCC Sprandi Polkowice se představí Josef Černý.

Startovní listinu Omloop Het Nieuwsblad najdete ZDE, profil závodu ZDE.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.