SuperCycling.cz

Strade Bianche letos nejen pro profesionály

21. 1. 2015, 17:26

Strade Bianche, závod s nejkratší historií mezi mystickými klasikami, získává každým rokem na popularitě. Nejen mezi závodníky, ale také mezi fanoušky. Letos se 7. března koná jeho 9. ročník a na cyklistické příznivce čekají hned dva dny nabité akcemi.

straaade-perex

Elitní závod zařazený do kategorie Europe Tour 1.HC bude nově doplněn závodem žen a amatérským závodem Gran Fondo Strade Bianche. Jestli vás Toskánsko a okouzlující Strade Bianche lákají, nabízí se vám ojedinělá příležitost nevšedního zážitku.

V sobotu dopoledne můžete fandit těm nejlepším ze světového dámského pelotonu a odpoledne nelepším mužům z WorldTour týmů. Večer v klidu a pohodě posedět s přáteli u sklenky dobrého vína, připnout na dres vlastní číslo, namontovat na kolo čip a v neděli ráno si vyrazit závod z části vedoucí po prašných silnicích mezi vinicemi vyzkoušet na vlastní kůži.

straaade 1

Prvenství z loňského roku mezi profesionály nebude obhajovat majitel duhového dresu mistra světa Michal Kwiatkowski, který by měl od 8. března startovat na etapáku Paříž-Nice. Ale Strade Bianche má v plánu mj. Zdeněk Štybar, chybět by neměli ani Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara a řada dalších hvězd.

Strade Bianche 2015

Sobota 7. března 2015:

ráno závod žen kategorie UCI Woman Elite 1.1 na 103 km

odpoledne závod můžů kategoie Europe Tour 1.1 HC na 200 km

Neděle 8. března 2015:

Strade Bianche Gran Fondo: amatérský závod pro veřejnost.

Pro více informací sledujte web a facebook závodu.

Detaily by měly být zveřejněny na tiskové konferenci v následujících dnech.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.