SuperCycling.cz

Startuje mistrovství Evropy. Češi si věří

1. 8. 2017, 23:07

V dánském Herningu, rodišti Bjarneho Riise, se od středy do neděle uskuteční mistrovství Evropy. Česko vysílá do bojů celkem 16 reprezentantů včetně es typu Jana Bárty, Aloise Kaňkovského, Richarda Holce nebo Nikoly Noskové.

ajann

„Určitě máme želízka v ohni hned v několika kategoriích,“ říká reprezentační trenér Tomáš Konečný. Už zítra zasáhnou do bojů Češi v časovkách juniorských kategorií, přičemž Holec i Sedláček mají vysoké ambice. „Oba určitě mohou být do desítky. Holec má výbornou formu, teď byl třetí na etapáku v Kanadě a je hodně namotivovaný,“ prozradil Konečný.

V kategorii žen U23 bude do okruhu favoritek v silničním závodě určitě patřit Nikola Nosková. „Díky tomu, že je pro ženy U23 vypsán samostatný závod, má velkou šanci. Nikole by na trati vyhovoval větší kopec, ale v minulosti několikrát ukázala, že umí i zaspurtovat,“ uvedl reprezentační trenér.

V časovce mužů sází na zkušeného Bártu. „Určitě by měl být v top 8. Když mu to sedne, může pomýšlet i daleko výš,“ přiznal Konečný.

Bárta pojede v neděli i silnici, spolu s ním se v českém dresu mezi mužskou elitou představí Černý, Kaňkovský a Sisr. „Okruh je sice rovinatý, ale klidně se to může roztrhat na větru. Bude to hodně o pozici a fungování týmu. Pokud by došlo na spurt, máme tam Kaňkovského a Sisra. To jsou oba závodníci s dobrou koncovkou. Ale chci, abychom měli lidi i v klíčových únicích,“ řekl Tomáš Konečný.

Pojede Sagan?

Koho se známých jmen uvidíme na startu? Závod mužů pojedou např. Elia Viviani, Davide Cimolai, Daniele Bennati, Jens Keukeleire, Edvald Boasson Hagen, Alexander Kristoff, Sam Bennet a další.

Spekuluje se, zda se na startu objeví i obhájce titulu Peter Sagan. Ten nyní startuje na závodě Kolem Polska, který končí v pátek. „Přihlášen je, ale zatím tu panuje názor, že spíš nepojede. Bude záležet jen na něm, v jakém bude po Polsku rozpoložení a jestli bude chtít hned cestovat do Dánska,“ prozradil Konečný.

Nominace českého týmu

Junioři: Richard Holec, Vojtěch Sedláček (oba silniční závod, časovka), Tomáš Bárta, Hynek Palička (oba silniční závod).

Juniorky: Elizabeth Ungermanová (časovka, silniční závod), Kamila Janů, Petra Ševčíková (obě silniční závod).

Muži U23: Nicolas Pietrula (časovka, silniční závod), Roman Lehký, Dominik Neuman (oba (časovka, silniční závod).

Ženy U23: Nikola Nosková (silniční závod, časovka), Tereza Neumanová (silniční závod).

Muži: Jan Bárta, Josef Černý (oba časovka a silniční závod), Alois Kaňkovský, František Sisr (oba silniční závod).

Program ME

Středa: časovky juniorek, juniora a žen U23. Čtvrtek: časovka mužů, žen a mužů U23. Pátek: silniční závod juniorek, juniorů a žen U23. Sobota: silniční závod žen a mužů U23. Neděle: silniční závod mužů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.