SuperCycling.cz

Špilak ovládl Kolem Švýcarska, Cink devatenáctý

18. 6. 2017, 21:55

Slovinec Simon Špilak z týmu Kaťuša-Alpecin vyhrál 81. ročník závodu Kolem Švýcarska a zopakoval tak svůj dva roky starý triumf. V dobrém světle se prezentoval Ondřej Cink (Bahrain Merida), jenž skončil celkově devatenáctý.

pilakcobilak

Závod vyvrcholil časovkou na 28,6 km v Schaffhausenu, která skončila velkým triumfem BMC, jehož závodníci brali první tři místa! Stejně jako zahajovací prolog ji vyhrál Australan Rohan Dennis. Druhý skončil Stefan Küng a třetí Damiano Caruso. Špilak obsadil pátou příčku, což mu bohatě stačilo na pojištění celkového prvenství.

piukachrono

Vyhrál o 48 vteřin před Carusem, třetí příčku v konečném pořadí bral Stewen Kruijswijk z LottoNL-Jumbo. „Ta časovka byla hodně těžká. Daleko těžší, než jsem očekával,“ přiznal Špilak. „Ráno jsme si ji byli projet, ale odpoledne to bylo úplně jiné kvůli velkému vedru. Horko bývá mým velkým nepřítelem, ale teď jsem ho dokázal porazit,“ řekl vítěz závodu.

„Jsem hodně spokojený s formou během celého týdne a zároveň šťastný za tým, který pro mě fantasticky pracoval,“ prohlásil Slovinec, který nepočítá s Tour de France, i když by tam patřil k tahounům Kaťuši.

„Od roku 2014 nejezdím Grand Tours. Je to mé osobní rozhodnutí. Mám radši etapové závody do deseti dní,“ prozradil Špilak. „Mým dalším cílem v sezóně je závod Kolem Polska,“ dodal.

cimaupimbau

Nejlepším Čechem byl v konečném pořadí Ondřej Cink. Na 19. místě ztratil na Špilaka 17:28 min. a v pořadí byl druhým nejlepším z týmu Bahrain Merida. Španělský lídr Ion Izagirre skončil po výpadku v jedné etapě šestý. „Jsem velmi spokojen s mou formou. Odvedl jsem to nejlepší, na co jsem měl,“ uvedl Cink.

cechaccccc

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.